ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4749 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vycházejí neznámé zvukové záznamy legendární dvojice Voskovec a Werich

0 Petr Hašek 13.6.2012

Vydavatelství Supraphon poprvé zveřejňuje zvukové dopisy Jiřího Voskovce a jeho rozhovory s Janem Werichem natočené v roce 1974 ve Vídni.

Jedná se o další CD s dosud neznámými zvukovými záznamy legendární dvojice. Následuje po úspěšném vydání CD Poslední forbína.

Unikátní rozhovor je o to cennější, že Voskovec s Werichem se tehdy setkali naposledy osobně. Jan Werich zemřel v říjnu 1980, Jiří Voskovec 1. července 1981. Na pražských Olšanech mají od roku 1990 společný hrob.

Na takzvaných dopimluvech, jak je Voskovec a Werich nazývali, jsou písně, vyprávění o snech, nejrůznější nápady, nevšední návrhy projektů i scénář dialogu, realizovaného v roce 1964 pod názvem Rozhovor přes oceán. Na CD je zařazen také doplňující záznam z vídeňského setkání V+W, kde Jiří Voskovec vzpomíná na rodný dům na Sázavě a na dědečka Soběslava Pinkase.

Nové a zcela neznámé nahrávky pocházejí, tak jako tomu bylo u předchozí Poslední forbíny, z archivu sběratele a znalce díla V+W Karla Koliše, který je autorem doprovodných textů na přebalu.

Nahrávky ai budou moci zájemci koupit i v digitální podobě na Supraphonline.cz. Zároveň se dostanou do nabídky dalších digitálních servisů.

rwi