ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12020 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vycházejí nahrávky Šimka a Soboty

0 jsk 30.11.2018

Na konci listopadu vydává Supraphon komplet nahrávek Miloslava Šimka a Luďka Soboty z let 1977 až 1983. Kolekce 10 CD zaznamenává vývoj humoru těchto dvou významných představitelů české komiky z konce sedmdesátých a začátku osmdesátých let. Posluchači dostanou k poslechu nejen oblíbená a dnes již klasická humorná vystoupení, ale rovněž i dosud nezveřejněné archivní objevy.

Titul Šimek & Sobota Komplet 1977–1983 – Klasika a objevy navazuje na předchozí CD boxy Šimek & Grossmann (vyšel 2013) a Šimek & Sobota & Nárožný (vyšel 2015).  Zachycuje vývoj humoru Miloslava Šimka a jeho divadelní skupiny v letech 1977–1983, v němž došlo k postupnému přerodu společné komické trojice s Petrem Nárožným ve dvojici Šimek & Sobota, kteří se v této době pokoušejí znovu definovat své autorské a interpretační partnerství.

Na deseti CD se může nyní posluchač přesvědčit, že Šimek a Sobota byli ve své době respektováni jako nositelé originálního a nápaditého humoru a jako takoví účinkovali nejen v divadle Semafor, ale objevovali se i v různých televizních pořadech a na gramofonových deskách. Odtud také pocházejí záznamy použité na kompletu.

Producentka edice mluveného slova vydavatelství Supraphon Naďa Dvorská k tomu uvedla: „Cílem výsledné kompilace není jen záznam situační komiky a svědectví o rozvoji bravurního humoru obou protagonistů. Jde i o zachycení atmosféry doby v tématech, jimiž bavili své publikum, a v hudebním doprovodu, tedy v písních zpěváků, kteří patřili k jejich stálému přátelskému týmu.“

(foto: Supraphon)