ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4727 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Výběr písní připomene sto let od narození Jiřího Šlitra

0 jsk 24.1.2024

Ve čtvrtek 15. února si připomeneme sté výročí narození Jiřího Šlitra, jednoho z nejvýznamnějších zakladatelů české moderní populární hudby. Před svou předčasnou smrtí o Vánocích roku 1969 stačil vtisknout do českého uměleckého prostředí svoji věčnou stopu. Vynikl v každém oboru, jemuž se během života věnoval: jako kreslíř, karikaturista, ilustrátor a scénograf, hudebník, skladatel, zpěvák, autor a herec.

Poprvé vystoupil jako herec a zpěvák v pořadu Jonáš a tingltangl, a přivedl tak na scénu originální prototyp zasmušilého komika v buřince a šlích. Ve dvojici s Jiřím Suchým vytvořili jedinečný autorský tým, jenž patří k vrcholům naší divadelní a hudební kultury minulého století.

Vydavatelství Supraphon chystá pro příznivce nezapomenutelného autora pod názvem Jiří Šlitr stoletý s podtitulem Nejlepší písně LP desku se 14 písněmi z nejslavnější éry divadla Semafor (1960–1965). Všechny tyto hity s nezaměnitelnými texty Jiřího Suchého nejvýrazněji charakterizují Šlitrův význam pro českou populární hudbu. Album vyjde již 2. února.