ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28005 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vstupenky na Karlovarský festival byly v předprodeji rychle vyprodány

0 Richard Winter 25.6.2013

Sotva půl hodiny po začátku předprodeje byla vyprodána první část vstupenek na letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který začíná 28. června. Rezervační systém se spustil v 10 hodin a už po pár desítkách minut hlásil konec předprodeje. Zájemci si v něm mohli rezervovat deset procent vstupenek na filmy.

“Vzhledem k velkému zájmu jsou již všechny vstupenky rezervovány. Internetová rezervace byla proto ukončena,” informoval krátce po zahájení předprodeje festivalový web. Loni se na festivalu prodalo přes 120.000 vstupenek. Samotný prodej na letošní ročník na pokladnách začne ve čtvrtek 27. června v 9:00. I u něj se očekává velký zájem.

Letošní 48. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná 28. června. Festival každoročně představí přes 200 filmů. Hlavními hosty tentokrát budou francouzská herečka Audrey Tautouová a americký herec John Travolta.

Zahajovacím snímkem bude Pěna dní, jehož projekci uvede oscarový francouzský scenárista a režisér Michel Gondry. V hlavních rolích poetického a fantaskního příběhu o schopnosti a odhodlání přinést pro lásku jakoukoliv oběť se objeví Audrey Tautouová a Romain Duris. Přehlídka potrvá do 6. července.

V čele mezinárodní poroty bude Agnieszka Hollandová, která na velkém plátně představí televizní minisérii Hořící keř. V hlavní soutěži karlovarského festivalu bude celkem 14 snímků, tvůrci šesti z nich tu už svá díla měli a dva získali Křišťálový glóbus. Krysztof Krauze a Joanna Kos Krauzeová ho dostali v roce 2005 za snímek Můj Nikifor, letos budou soutěžit potřetí. Druhým vítězem je izraelský filmař Joseph Madmony, který před dvěma lety převzal karlovarskou cenu za snímek Restaurátor.