ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14665 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Všechny podoby muzikálu Krysař na dvojalbu

0 jsk 5.4.2018

Dvojalbum Krysař 1996 – 2018 zahrnuje všechna tři česká nastudování muzikálu Daniela Landy. Na prvním disku vycházejí vůbec poprvé písně z aktuální inscenace pražského Divadla Kalich, která se hraje od září 2017 před neustále vyprodaným hledištěm. Druhé CD obsahuje highlights z obou předchozích nastudování a připomíná tak i dřívější vynikající umělecké výkony.

Jeden z nejúspěšnějších domácích muzikálů z pera Daniela Landy na motivy novely Viktora Dyka se hrál více než tisíckrát, a to nejen v Čechách, ale i na Slovensku a v Rakousku. Premiéra se odehrála v listopadu 1996 v pražském divadle Ta Fantastika v hlavní roli s Danielem Landou (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes), Josefem Vojtkem (Štěpán), Janem Apolenářem či Vladimírem Javorským (oba Osud) a další.

Druhé nastudování připravilo Divadlo Kalich v roce 2002. Nově se v muzikálu objevili např. Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef nebo bratři Tesaříci. Všechny verze režírovala Mirjam Landa. Dirty muzikál Daniela Landy Krysař se v září 2017 vrátil na jeviště Divadla Kalich v novém hereckém obsazení v titulní roli s Přemyslem Pálkem a s novou výpravou i choreografií.

(foto: Divadlo Kalich)

Tagy: ,