Vršovický Vzlet letí vstříc páté sezóně

Kulturní křižovatka Vzlet v pražských Vršovicích otevírá novou sezónu. Už pátý rok se tento kulturní prostor stává místem, kde se potkávají různé umělecké žánry, disciplíny i generace. Zahájení sezóny bude patřit 17. září třem vernisážím.
Na fasádě budovy se objeví dílo výtvarníka a hudebníka Milana Caise, který vyfotil lidi, kteří jsou spojení se Vzletem od jeho otevření (na snímku). Specifické portréty budou k vidění i ve velké hale, zatímco v galerii Rohovka představí své dílo Filip Zatloukal. Už třetí rok o výstavy v prostorách kavárny Vzlet pečuje Hilda kolektiv a návštěvníci opět uvidí tvorbu mladé generace umělců a umělkyň.
Zahájení sezóny ve Vzletu odstartuje ve středu 17. září od 18 hodin večer tří výstav, které navzdory své různorodosti tvoří dohromady soulad a intimní dialog s prostorem i publikem. Morfologie od vizuálního umělce a hudebníka Milana Caise se rozprostírá ve velké hale a na banneru před budovou jako živý portrét Vzletu samotného. Site-specific instalace pracuje s lidským potenciálem kulturního prostoru, proměnlivostí tvarů i struktur lidské tváře.
Cais pozval několik desítek lidí spojených v minulosti i přítomnosti se Vzletem, jejichž portréty „ožívají“ až díky vlastnímu pohybu diváků, skutečný akt vnímání se tak stává součástí díla. Z banneru na fasádě domu bude do ulice Norská zhlížet pětice členů divadla Vosto5, ovšem ve formátu jedné hlavy a v nadživotní velikosti.
jsk



