ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30534 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

VR/Nobody na druhém albu se změnami

0 jsk 19.9.2017

VR/Nobody je dvojice Jakub „NobodyListen“ Strach a Václav Rouček, která nepřestává lovit nové trendy a na české hudební scéně udělala slušný rozruch už svým debutem Yet. v roce 2015. I přesto, že první jmenovaný platí mezi mileniány za velkou a žádánou DJskou hvězdu, podařilo se mu společně se zpěvákem Václavem Roučkem infikovat svým městským R&B českou alternativní scénu. Debutové album provázelo několik vizuálně nadstandardních klipů i nominace na žánrovou cenu Anděl v kategorii elektronika.

Po dvou letech VR/Nobody atakují znovu. Druhé album přináší několik zásadních změn. Tou největší a pravděpodobně i nejkontroverznější je sbohem a šáteček angličtině.

Sedmnáct skladeb Václav Rouček otextoval v rodném jazyce a kompletně tak obnažil svojí poetiku a vnímání okolního světa. Sám k tomu říká: „Snažil jsem se, aby ze mě věci samovolně plynuly. Do téma jsem se ponořil tak hluboko, že jsem pravděpodobně na chvíli i ztratil svou identitu. Je to pro mě sonda do světa okolo a do nás samotných. V některých momentech to může být pro někoho až nepříjemné, ale chtěl jsem věci bez obalu říct, jak jsem je cítil.”

Křest alba Proud proběhne 30. 9. v Divadle Ponec v Praze a slibuje speciální audio-vizuální show i zajímavý line-up. Následovat bude menší turné po Čechách i pár koncertů na Slovensku.

Tagy: