ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5433 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vrcholem festivalu Tanec Praha bude vystoupení souboru Alias

0 Petr Hašek 25.6.2012

Za taneční událost sezóny a vrchol festivalu Tanec Praha považují znalci vystoupení švýcarského souboru Alias, která se uskuteční 26. a 27. června v Hudebním divadle Karlín.

Soubor uvede hypnotickou choreografii Sideways Rain, jejímž autorem je Guilherme Botelho, slavný choreograf brazilského původu, zakladatel a dlouholetý umělecký šéf Alias.

“Název v angličtině popisuje situaci, kdy déšť díky silnému větru nepadá shora dolů, ale ze strany. Přijde mi, že je to přesné jméno pro toto dílo,” vysvětluje Guilherme. Tanečníci se totiž nikdy nezastaví a v představení se pohybují z levé strany pódia na druhou a vytváří tak nekončící tok řeky a života. Chůze, běh, pád, vzestup, konec a znovu začátek. Vede je nevysvětlitelná touha běžet. Jsou ztělesněním lidského údělu, evoluce člověka i přerodu vesmíru.

“Chtěl jsem vytvořit představení o neustálém běhu života, což je samozřejmě těžké téma. Napadl mě obraz řeky a od něj se odvíjí neustálý pohyb tanečníků z jedné strany na druhou. Co mě také inspirovaloa má hypnotický dopad na tuto choreografii, jsou obrazy a výtvarná estetika,” uvedl Guilherme.

Alias V Praze nadchli diváky festivalu Tanec Praha atraktivním programem již v 90. letech. Festival trvá do 29. června, kdy jej v Divadle Archa zakončí hostování vlámského souboru Ultima Vez. Festival se koná nejen v Praze, ale i v deseti dalších městech České republiky.

rwi