ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14967 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vražda na Nilu završuje audioknižní sérii královny detektivek

0 jsk 17.1.2024

Audioknižního zpracování se během uplynulých dvanácti měsíců dočkala čtveřice divadelních her Agathy Christie. Poslední z nich je Vražda na Nilu, v níž se v hlavních rolích představují Martin Myšička (na snímku), Jana Bernášková, Jan Dolanský a Jaromír Meduna.

S ostatními tituly ze série ji spojuje formát superprodukce, který napínavým příběhům a důmyslným zápletkám vytváří originální zvukové kulisy.

Vražda na Nilu přináší brilantní detektivní příběh v exotickém prostředí. Na palubě luxusního parníku Lotos, který se právě chystá odrazit od břehu, jsou i novomanželé Simon a Kay, půvabná dědička nesmírného jmění. Romantickou plavbu po Nilu jim zkazí přítomnost bývalé Simonovy snoubenky, která mladý pár neodbytně pronásleduje. Když je třetího večera Kay ve své kajutě nalezena mrtvá, zdá se, že pachatelkou nemůže být nikdo jiný.

To by ovšem nebyla Agatha Christie, aby pořádně nezamíchala kartami příběhu a nevnesla do děje množství zvratů a nečekaných událostí. Stejně jako v dalších detektivních příbězích této oblíbené autorky, i v audioknižní novince Vražda na Nilu jsou posluchačům představeny všechny hlavní body případu, podle kterých je možné odhalit vraha. Během velkolepého finále jsou pak fakta vyšetřujícími poskládána do správných souvislostí.

Tagy: