ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5085 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vrátí se kinopřenosy z Metropolitní opery v New Yorku

0 jsk 31.8.2021

Tradiční kinopřenosy z Metropolitní opery v New Yorku se vrátí. Od října do května je naplánováno deset představení. Předprodej abonmá a jednotlivých vstupenek na novou sezónu odstartoval v pražských kinech Aero, Světozor a Bio Oko v pondělí 30. srpna, v hradeckém Bio Central a v brněnské Scale začne v pondělí 6. září.

Sezóna se rozběhne v sobotu 9. října ruskou operní klasikou Boris Godunov z pera Modesta Petroviče Musorgského. 23. října nastane večer plný premiér. Uvedena totiž bude, poprvé v Metropolitní, opera Fire Shut Up In My Bones (na snímku), kterou napsal Terence Blanchard, skladatel, jazzový muzikant a nositel ceny Grammy. MET tak poprvé ve své historii uvede operu černošského skladatele. Dílo je bolestnou sondou do života mladého muže, který se pokouší překonat dosavadní traumata a překážky, režírují James Robinson a Camille A. Brown, kteří nedávno spolupracovali na opeře Porgy a Bess.

4. prosince proběhne další premiéra, Eurydika mladého amerického autora Matthewa Aucoina v nové produkci v režii Mary Zimmerman a pod dirigentským vedením Yannicka Nézet-Séguina. Starořecká báje byla libretistkou Sarah Ruhl přenesena do jednadvacátého století, a i v této aktualizaci si zachovává svou nadčasovou platnost.

Na 26. března je v plánu další premiéra. Poprvé v Metropolitní totiž v původní pětiaktové francouzské verzi zazní Verdiho Don Carlos. Verdiho mistrovské dílo uvidíte v novém a monumentálním pojetí Sira Davida McVicara, který se tak se svou zdejší jedenáctou režií řadí mezi nejplodnější a nejúspěšnější tvůrce současné Metropolitní opery.