ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30245 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vrací se Večer tříkrálový a Veselé paničky windsorské

0 Redakce 18.8.2016

Letošní ročník Letních shakespearovských slavností se pomalu blíží do svého finále, přesto diváci ještě mohou stihnout tři mimořádné inscenace.

Pokud o některém představení Slavností můžeme tvrdit, že je naprostý divácký hit, potom to jsou Veselé paničky windsorské (na snímku) se Simonou Stašovou, Evou Režnarovou a Bolkem Polívkou v hlavních rolích. Veskrze zábavná inscenace režiséra Jiřího Menzela se bude hrát od příštího pondělí (22. srpna) v příjemném prostředí Letní scény Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí.

Ve stejný den se na Nejvyšší purkrabství vrátí i letošní novinka, Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete s Marií Doležalovou, Monikou Timkovou, Nelou Boudovou, Václavem Koptou, Milanem Šteindlerem, Petrem Stachem či Martinem Pechlátem, která celou přehlídku 3., respektive 4. září zakončí. Pořadatelům se totiž pro velký zájem podařilo přidat v neděli 4. září jedno představení Večera tříkrálového, a tak budou Slavnosti proti původnímu plánu o jeden den delší.

Ale pozor, ještě předtím budou dva večery (30. a 31. srpna) patřit mimořádné inscenaci Michala Vajdičky Othello, která měla svou premiéru v loňském roce v Bratislavě. V roli Desdemony exceluje herečka pražského Dejvického divadla Veronika Kubařová, Othella ztvárnil Jozef Vajda, Jaga hraje Ľuboš Kostelný.  Těšit se tak můžeme na češtinu i slovenštinu.

(foto: Agentura Schok, Viktor Kronbauer)