ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5594 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Voyo provede klikatou cestou Marka Ztraceného do Edenu

0 jsk 18.12.2023

Přesně po půl roce, kdy se konal první ze tří vyprodaných koncertů Marka Ztraceného v Edenu, Voyo nabízí v exkluzivní premiéře dokument Marek Ztracený: Cesta do Edenu. Český slavík v něm své fanoušky pustí do svého soukromí, zavzpomíná na své hudební začátky a popíše, jakým strastem příprava tří obřích stadionových koncertů čelila.

Dokument je zároveň pozvánkou na záznam koncertu z Edenu, který TV Nova uvede na Silvestra o půl noci.

„Je to pro mě víc než dokument a hned na začátek je dobrý říct, že není pouze o Edenu. Je to popis cesty, které byla opravdu klikatá, chvílemi dramatická, ale krásná. Je tam spousty emocí a překvapivých informací. Poprvé jsem nechal nahlédnout i do svého soukromí, protože s těmito koncerty souviselo. Když jsem tenhle dokument viděl, měl jsem husí kůži a na konci slzy v očích. V tomhle dokumentu je celý můj svět. Moje sny, moje rodina, domov, přátelé, kapela, tým a hlavně vy,“ vzkazuje Marek Ztracený fanouškům a divákům nového dokumentu.

Trojnásobný Český slavík ve filmu vzpomíná na svůj první koncert ve školní aule v Železné Rudě a také na to, jak oznámil nápad na velký koncert, který se mnohým zdál jako šílený. Hudebník přiznává, že sám byl velmi naivní a vůbec si neuvědomoval, jak složité a nákladné je v Edenu koncert realizovat. Jen výměna trávníku na fotbalovém stadionu stojí 3,8 milionů korun, denní pronájem 2,5 milionů a technika potřebná na jeden takový koncert stojí denně další 4 miliony.

„Rozhodnout se pro Eden znamená, že riskuješ všechno, co jsi do té doby vybudoval a vydělal, ať už ve své kariéře nebo v životě. Tady se nebavíme o stovkách tisíc. Tady se bavíme o desítkách milionů a o reputaci. A buď ti to kariéru posune směrem, o kterým jsi ani nesnil, anebo ti to podkopne nohy. Nejeden interpret se tam spálil a musel tam koncert zrušit,“ říká v dokumentu Marek Ztracený.