ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5611 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vojtěch Dyk zahájil provoz střechy Lucerny

0 jsk 29.5.2020

Na Střeše paláce Lucerna ve středu proběhlo slavnostní otevření nové sezóny. Letošní sezóna bude doslova s-třešní a návštěvníci budou mít možnost na ní shlédnout 69 hudebních vystoupení, která oslaví západ slunce.

„Pojali jsme západ slunce jako událost. Jako představení. Nejslavnější západ slunce na světě je na řeckém ostrůvku Santorini. Lidé tam dokonce i tleskají. My jsme pro diváky tohoto podivuhodného momentu připravili 69 speciálních hudebních vystoupení. Vždy asi třicet minut před zapadnutím slunce zatáhneme symbolickou oponu a konferenciér ohlásí hlavního vystupujícího: slunce a jeho hudební doprovod. Poslední tón zazní přesně, když slunce zmizí za Pražský hrad,“ přibližuje program s-třešní sezóny Ondřej Kobza, provozovatel Střechy Lucerny.

Na slavnostním zahájení, zahrál a zazpíval speciální (sun) set k zapadajícímu slunci za Pražským hradem zpěvák Vojtěch Dyk a klávesista hrající v New Yorku a držitel Grammy, Ondřej Pivec, který zahrál na hammondky. Na trumpetu je doprovodil Petr Harmáček, na cajoon Petr Toman a na basu Tomáš Koudelka. První ze s-třešních západů slunce tak měl speciální hudební doprovod a nejinak tomu bude při západech následujících.