ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27047 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vojtěch Dyk začíná zkoušet na letní D.Y.K. tour

0 jsk 25.5.2021

Dvakrát mu koronavirus změnil plány, nyní zpěvák Vojtěch Dyk věří, že konečně vše vyjde. Koncertní turné k jeho sólovému albu D.Y.K. by mělo vystartovat 28. července v amfiteátru Na Stráni v Rožnově pod Radhoštěm. Přestože album D.Y.K. vyšlo téměř před dvěma lety, návštěvníci koncertů budou mít vlastně první možnost slyšet repertoár z něho naživo.

Koronavirová epidemie zasáhla nejen do termínů, ale také do složení kapely. Původní americká sestava, s níž zpěvák album v New Yorku natočil, nebude právě z těchto důvodů k dispozici, ze Spojených států ale přiletí skladatel a klávesista Ondřej Pivec, který je společně s Vojtěchem Dykem spoluautorem alba. Držitel ceny Grammy z roku 2017 a další nominace na Grammy za loňský rok pravidelně spolupracuje a koncertuje s velkými hudebními jmény, především s Gregorym Potterem. Právě jejich spolupráce mu vynesla výše uvedené ocenění.

A jak to tedy bude v červenci vypadat? „Tak vám něco povím. Já už ani nevím, jestli se mi to zdá, nebo je to realita, jestli se náhodou zítra neprobudím a nebude to všechno jinak, ale každopádně jsem před několika lety s Ondřejem P. a Kennedym udělal desku D.Y.K a teď se schyluje k jejímu prvnímu zahrání. Narodí se nové dítě. Bože, díky za to. Ano, mělo to být za poněkud jiných podmínek, měli tu hrát kluci a holky z USA a nemůžou, ale řeknu vám, kluci a holky z Čech zcela nové kapely D.Y.K jsou tak skvělí, že se upřímně už teď nemůžu dočkat, až vám těch pár našich radostí budeme moct párkrát zahrát. Takže kdo váhal, ať neváhá a přijde, protože tohle se už zase dlouho nebude opakovat,“ slibuje Dyk.

(foto: Tino Kratochvil)