ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6696 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vojta Kotek načetl Rumcajsovu knížku

0 Redakce 26.10.2017

K dnes už klasickým a stále oblíbeným dětským knížkám patří příběhy loupežníka Rumcajse z lesa Řáholce spisovatele Václava Čtvrtka a akademického malíře Radka Pilaře. Animovaná podoba známého pohádkového loupežníka Rumcajse byla uvedena na svět poprvé v roce 1967 v televizním večerníčku, tedy právě před 50 lety!

Příběh dříve poctivého ševce a poté loupežníka z donucení vtiskl Václav Čtvrtek do svého milovaného města Jičína a blízkého okolí.

Knížky o loupežníku Rumcajsovi v letech 1969 a 1972 načetl na gramofonové desky s velkým úspěchem Karel Höger. K letošnímu jubileu Supraphon připravil audioknihu z dalších pokračování dobrodružství loupežníka Rumcajse, jeho ženy Manky a syna Cipíska, vodníka Volšovečka, obra Rabijáka, jičínského knížepána a kněžny, starosty a zvířátek z řáholeckého lesa. Jde o Rumcajsovu loupežnickou knížku a Vánoce u Rumcajsů, které dosud ve zvukové podobě nevyšly a pro jejichž načtení získala producentka Supraphonu Naďa Dvorská oblíbeného herce a režiséra Vojtěcha Kotka.

Tagy: