ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16264 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vltava vydává album Čaroděj, slaví 30. výročí a vyráží na turné

0 Redakce 7.4.2016

Hudební skupina Vltava slaví v tomto roce třicet let od svého založení. Při této příležitosti vydala 1. dubna nové album  Čaroděj  a vyráží zároveň na turné s názvem Já čekám v Čechách. Na něm uvede nejžádanější hity ze svého širokého repertoáru a v celé republice představí písně z novinkového alba. Vrcholu pak turné dosáhne v rámci pražského křtu alba, který se odehraje 26. května v Paláci Akropolis.

Album Čaroděj je šestou řadovou deskou Vltavy a ta se na něm po kytarovém albu Komedianti se vracejí domů znovu hlásí ke svému původnímu zvuku se saxofonem, flétnou a harmonikou.

Obsahuje čtrnáct skladeb, z toho jednu instrumentálku. V případě Vltavy je samozřejmostí, že písňové texty jsou české, se zcela osobitou poetikou. Podle slov kapelníka Roberta Nebřenského jde o první tematickou desku skupiny. Nahrávky zachycují současnou hráčskou sestavu.

„Název alba napovídá, že půjde o desku čarodějnou. Čaroděj, který písněmi provází, jemně rozechvívá nečekaná duševní zákoutí a má moc dovést posluchače do radostného stavu smíření.“ uvedl k novince hlavní představitel skupiny Robert Nebřenský.

Tagy: ,