ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22953 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vlastimila Marka připomenou výstava a koncert

0 jsk 14.3.2022

Pražská knihovna exilové a samizdatové literatury Libri prohibiti uspořádá výstavu samizdatových časopisů a fotografií, která připomene život a tvorbu loni zesnulého publicisty, hudebníka alternativních kapel, zenového buddhistu a propagátora hnutí New Age Vlastimila Marka. Výstava v Libri prohibiti nazvaná To byl M&rek se uskuteční od 18. března, tedy prakticky „do roka a do dne“ od okamžiku Markova úmrtí.

Na výstavě návštěvníci uvidí zejména samizdatová vydání Markových časopisů, které vytvářel zejména pro potřeby svých známých a také pro spoluhráče alternativních kapel jako Elektrobus, Extempore či Amalgam, v nichž působil v sedmdesátých letech, i další písemnosti. Expozici doplní dobové plakáty, hudební nástroje a další artefakty, stejně jako řada archivních fotografií získaných jak z jeho pozůstalosti, tak od příbuzných. Několika exponáty přispělo také Popmuseum.

Výstavu již v pondělí 14. března předznamená koncert v břevnovském Klubu Kaštan, na němž si Marka připomenou někteří jeho bývalí spoluhráči. Mikoláš Chadima se svým MCh Triem vystoupí se speciálním vzpomínkovým setem s repertoárem z alba 198Four Well z roku 1984, tedy z období, kdy s jeho MCh Bandem Marek vystupoval. Dávnou spolupráci s Markem z období před 40 lety si připomene také písničkář Jakub Noha.