ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5334 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vladivojna La Chia v novém tanečně-světelném představení

0 jsk 28.7.2020

Středověké klenby sklepení Domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze tento týden znovu rozsvítí projekt Galerie hlavního města Prahy Light Underground. Představení, které propojí hudbu, světlo a pohyb, připravuje skladatelka, textařka a zpěvačka Vladivojna La Chia, tanečnice a choreografka Nataša Novotná a světelná designérka Pavla Beranová. Jejich novou performance, která má název Pod Prahy, mohou diváci zhlédnout 29., 30. a 31. července, pokaždé od 18.00, 18.45 a 19.30 hodin.

„Náš příběh je spředen z pohybu, hudby a světla. V prostoru, kam vnější svět vstupuje jen občas. Neznámý i povědomý. Stačí sestoupit pár schodů a provedeme vás místem, které stojí po staletí, ale v každé vteřině je jedinečné,“ popisují svou práci autorky.

Vladivojna La Chia pro tuto nevšední příležitost zkomponovala novou hudbu, k níž napsala i text a během představení bude zpívat živě.

Komorní taneční představení zaměřená na světlo a pohyb, v rámci nichž se postupně představují čtyři skupiny umělců – tanečníci, light designéři a hudebníci, probíhají v pravidelném rytmu již od poloviny července. Jsou součástí programu Umění pro město, který v roce 2020 nově zahrnuje i realizace dočasných intervencí a projektů v pražském veřejném prostoru.