ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4944 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vladimír Polívka ze Slunečné pomáhá nemocnicím i barmanům

0 jsk 22.1.2021

Nemocnice, odběrová místa a barmani. Že tyto věci nejdou dohromady? Omyl. A své o tom ví herec Vladimír Polívka. Podporuje totiž iniciativu barmanů, kteří na základě veřejné sbírky vyrábějí freshe a vozí je do nemocnic nebo na odběrová místa. Jednou zastávkou byla i Psychiatrická nemocnice v Bohnicích.

Herec Vladimír Polívka hraje ve Slunečné doktora Lukáše Vernera, a jelikož je kvůli vládním restrikcím vše zavřené, tedy kromě natáčení seriálu, nicméně do společnosti ani divadla vyrážet nemůže, volný čas herec využívá pro dobrou věc. Velmi rád podporuje projekt Public Care, iniciativu, která má pomoci nočním podnikům udržet provoz i během současné situace, a zároveň dodat vitamíny v podobě ovocných a zeleninových freshů těm, kteří to nejvíce potřebují. „Ten džusík, který jim dovezeme, je sice maličkost, ze které je ale velká radost.“

Dávka vitamínů je velmi vítaná a lékaři za ni děkují. Nemocnice a místa, kam pomoc poputuje, vybírají koordinátoři projektů podle toho, kde jsou lékaři nejvíc vytížení nebo kde to je zkrátka nejvíc potřeba.

Pokud by existoval nějaký elixír na tuhle dobu a covid, má herec jasno, jak by chutnal. „Za mě osobně je jednom jeden elixír, který na tohle celé může pomoct, a to je opravdu dobře pálená slivovice. Dal jsem si takovou před Vánoci – a pořád jsem zdravý,“ s humorem říká Vladimír Polívka.