ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8862 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vladimír Michálek natočí Pohádkáře s hvězdným obsazením

0 Richard Winter 19.8.2013

V druhé polovině srpna začne natáčet režisér Vladimír Michálek film Pohádkář. Scénář napsal na motivy  čtenářsky úspěšné knihy Barbary Nesvadbové Marek Epstein, v hlavních rolích se potkají Jiří Macháček (na snímku), Anna Geislerová a poprvé v českém filmu hvězda světového modelingu Eva Herzigová. S premiérou se počítá na podzim roku 2014.

Pohádkář tak nabídne skutečně mimořádnou autorskou kombinaci. Autorka knižní předlohy Barbara Nesvadbová  patří dlouhodobě mezi nejprodávanější  české spisovatelky s širokou čtenářskou základnou. Marek Epstein je  jedním z nejvyhledávanějších domácích autorů pro film a televizi, držitel Českého lva za scénář k filmu Ve stínu. Vladimír Michálek je režisér s vysokým kreditem,  rekordman domácích výročních cen, jeho snímek Je třeba zabít Sekala získal celkem 10 Českých lvů včetně ocenění za režii a pro nejlepší film. Výjimečnou příležitostí pak bude spojení s autorem hudby – největší hvězdou česko-slovenské hudební scény, Richardem Müllerem.

To vše originálně doplňuje herecká sestava v čele s tvůrčím Jiřím Macháčkem, pětinásobnou držitelkou Českého lva Annou Geislerovou a topmodelkou Evou Herzigovou, která má šanci uplatnit v českém filmu své zahraniční zkušenosti.

Pohádkář vypráví jedinečný, ale svým způsobem mnohými z nás zažívaný „banální“ příběh. Příběh muže mezi dvěma ženami, příběh o vášni, touze, podvodu a lži a věčném odpouštění. Vzhledem k tomu, že původní kniha Barbary Nesvadbové pracovala s především s emotivní rovinou, pro film bylo nutné najít nosný příběh.

„Zatímco Bára Nesvadbová sleduje emoce a pocity svých hrdinek, zrazovaných a novými nepravdami konejšených, my se vydáváme po stopách Máry, muže nemocného láskou a lhaním,“ říká scenárista Marek Epstein.

Tagy: ,