ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16165 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vláďa Šafránek se dočkal pocty. Vychází album Brain a chystá se vzpomínkový koncert

0 jsk 6.6.2019

Zpěvák Vláďa Šafránek stihnul před svým skonem natočit několik písní. Jeho kamarád Tonda Rauer s kolegy album na jeho počest dokončil. Poslední nahrávky z pera a s hlasem rockového zpěváka a muzikanta vycházejí pod titulem Brain tento pátek. V den jeho nedožitých sedmačtyřicátých narozenin se ve Žlutých lázních v Praze navíc uskuteční mimořádný koncertní vzpomínkový maraton.

Po letech se Šafránek s kamarádem Rauerem (Brian, Brain, Alkehol, Harlej) konečně sešli, aby realizovali nápad oživit skupinu Brain, který se paralelně oběma bývalým spoluhráčům zrodil v hlavě. Vláďovi Šafránkovi však zdravotní stav nedovolil nahrávání dokončit, takže většina písní vychází s linkou zpěvu v pracovní verzi. V písni Jsi to jediný doplňuje zpěvákův hlas zpěv Tomáše Hrbáčka (Harlej).

Se zájmem pomoci nahrávky dokončit se ve finální fázi realizace alba ozval původní kytarista Brainu Míra Váňa žijící mnoho let v USA, a tak s kytaristou Alekem Darsonem nahráli několik sól. Šest písní, které mohl Tonda Rauer se spolupracovníky dokončit, je doplněno asi čtvrt století starým demosnímkem Babylonská věž, dále coververzí Stopy upocených těl od Komunálu a trochu pozapomenutou předělávkou skladby Petra Nováka Přátelství na n-tou.