ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14613 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vivien’s Shadow se loučí albem The Beautiful One

0 jsk 4.5.2023

Vivien’s Shadow vydávají čtvrté album The Beautiful One. Kapela zároveň oficiálně ukončuje svoji činnost a zve na křest desky 30. května v klubu Varšava. Desítku písní The Beautiful One spojuje pohled do problematiky mezilidských vztahů, labyrintu názorů i lží a smrti.

Indierocková kapela prošla během své osmnáctileté historie hned několika personálními obměnami. Vydali EP The Name of Second One (2007), Vivien (2008) a split CD Vivien’s Quiet / Disshadow. Roku 2012 vyšlo album Three s mixem a masterem Amáka Golden. Odehráli desítky klubových a festivalových koncertů včetně supportu Jimmy Eat World. Ke spolupráci s Amákem se vrátili i na novince The Beautiful One. Ta vznikala ve složení Jan Raich (bicí), Tomáš Okrouhlý (baskytara) a Jakub Novák (zpěv, kytara). Za většinou textů stojí právě Novák, na písních Lies a Just Because se podílela Gabriela Raichová.

„Měli jsme zhruba dvacet věcí a ty nejlepší jsme nacvičili do podoby, se kterou jsme byli spokojeni my i náš producent Amák. Celý ten proces byl velmi zdlouhavý, dělaly se pomocné stopy, z nejrůznějších důvodů docházelo k dlouhým prodlevám mezi natáčením jednotlivých partů, střídala se studia. Album se tvořilo téměř osm let, původním záměrem bylo vytvořit pop-rockovou věc, výsledkem je spíše alternativně rocková záležitost. Nechť posoudí posluchači. Když jsme si uvědomili, že už spolu nemůžeme hrát, rozhodli jsme se, že by bylo fajn písničky vydat na desce. Stojí za to, “ vysvětluje vydání alba i přes rozpad skupiny Jakub Novák.