ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27784 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vivaldi přepracovaný i v originále

0 Rémy Martin 24.9.2013

Na dalším koncertu Strun podzimu se představí houslista Daniel Hope za doprovodu orchestru  L’ARTE DEL  MONDO (mimochodem, hraje na housle od Quarneriho z roku 1742, které jsou přestavěné do dnešního, moderního stavu). Na programu bude Čtvero ročních období od Antonia Vivaldiho a to hned ve dvou verzích. Britský skladatel Max Richter totiž tyto čtyři slavné houslové koncerty přepracoval do nové podoby, respektive dal jim svůj styl. V druhé části koncertu pak zazní Vivaldiho hudba v originále.

Neumím si představit jaké ono Richterovo přepracování vlastně bude. Vím však, jak hraje houslista – výborně. Pokud by tedy tato úprava Vivaldiho originálu teoreticky vyvolala zklamání, je zde stoprocentní jistota kvalitní houslové hry jako takové. Koncert se koná v pražském Rudolfinu 29. září v 19.30 hodin.


Další články, recenze a doporučení Rémy Martina naleznete na blogu Remy-Martin.cz nebo na stráncefacebook.com/RemyMartinCZ
.

Každou sudou středu v 19:00, lichý pátek v 10:00 a sudou sobotu ve 12:00 poslouchejte Vybrané tóny Rémy Martina na rádiu Classic.