ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vítězi ankety Neviditelný herec jsou Medvecká a Trojan

0 jsk 29.10.2019

Taťjana Medvecká a Ivan Trojan zvítězili ve 23. ročníku ankety Neviditelný herec, kterou pořádají Český rozhlas a Týdeník Rozhlas. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo v sobotu 26. října v pořadu Tobogan stanice Český rozhlas Dvojka.

Již posedmé zvítězila v anketě Neviditelný herec Taťjana Medvecká, která se tak stala nejúspěšnější herečkou v historii této soutěže. Letos ji posluchači ocenili za roli Marianne v rozhlasové adaptaci posledního filmu režiséra Ingmara Bergmana Sarabanda. Inscenace v režii Štěpána Pácla byla natočena v roce 2018 ke stému výročí Bergmanova narození.

V mužské kategorii zvítězil herec Ivan Trojan, a to za roli Švece v rozhlasové adaptaci divadelní hry Rudolfa Medka Plukovník Švec. Hra v režii Lukáše Hlavici měla na stanici Český rozhlas Vltava premiéru den před oslavami stého výročí Československé republiky. Posluchači ocenili Trojanův výkon v roli plukovníka, který legionářské službě v Rusku zasvětil svůj život. Janě Strykové a Janu Hartlovi patří druhé místo, Zdence Procházkové a Miroslavu Táborskému pak místo třetí.

(foto: Česká televize)