ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4758 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vítězem mezinárodní soutěže jazzových fotografů je Luciano Rossetti

0 jsk 23.4.2024

Slavnostní vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže Jazz World Photo proběhlo 20. dubna v Trutnově. První příčku obsadil Luciano Rossetti z Itálie, druhé místo získal Siphiwe Mhlambi z Jihoafrické republiky a na třetí pozici se umístil Jacek Piotrowski z Polska.

Ceremoniálu se zúčastnili autoři některých snímků, členové poroty a partneři projektu. Osmičlenná mezinárodní porota hodnotila zaregistrované snímky anonymně.

„Do letošního ročníku soutěže zaregistrovalo snímky 126 fotografů z 25 zemí světa. Stejně jako v předchozích letech měli v top 30 nejlepších snímků největší zastoupení fotografové z Polska, Francie a Itálie,“ říká Patrick Marek, fotograf a zakladatel soutěže.

Fotografie vítězů letošního ročníku se již v minulosti objevily mezi třiceti nejlepšími snímky soutěže. „Trpělivost se vyplácí. O tom svědčí i zkušenost našich vítězů. Všichni tři se naší soutěže už minimálně jednou zúčastnili a umístili mezi nejlepšími fotografy světa. Jacek Piotrowski v roce 2018, Luciano Rossetti a Siphiwe Mhlambi v roce 2021,“ dodává Ivan Prokop, fotograf, spoluzakladatel a porotce Jazz World Photo.

Na snímku vítězná fotografie.