ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6656 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vít Klusák natočil dokument o českém bulváru

0 Richard Winter 4.4.2014

Zákulisí českých bulvárních médií přibližuje dokument nový dokument Víta Klusáka. Režisér ve snímku Dělníci bulváru reflektuje svět celebrit a osobnosti těch, kteří je vyrábějí a současně údajně nesnášejí. V České televizi bude mít premiéru 16. dubna.

Stimulem k natočení snímku byl ‘italský únos’ Ivety Bartošové, kterou jel vysvobodit její tehdejší partner v autě předního českého bulvárního fotografa, uvedl Klusák. “Šlo tedy o výrobu pseudoudálosti v přímém přenosu,” dodal.

Při demonstraci za Ivetu se na Václavském náměstí strhla hádka o vlivu bulváru na českou společnost a on si uvědomil, že by film mohl mít obecnější výpovědní hodnotu. Během natáčení Klusák prý pochopil, že bulvár je úzce napojen právě na PR.

“Neznechucuje mě, že se někdo hrabe v cizích osudech, ale nedokážu pochopit, jak může někoho bavit a uspokojovat psát o nesmyslech,” uvedl Klusák, kterého prý zaujala jistá schizofrenie, kdy celebrita prospívá, jen když o ní bulvár píše, ale ten o ní musí psát bulvárně.

Snímek zahájí 16. dubna druhou sérii autorských dokumentů Český žurnál, které reflektují fenomény současné doby. Následovat budou filmy Gadžo (Tomáš Kratochvíl) o životě ve vyloučené komunitě, Já, horník! (Karel Žalud), který monitoruje sociální situaci horníků na Ostravsku, Zločin pana Chytila (Ivo Bystřičan) vyprávějící příběh úředníka pražského magistrátu v kauze Opencard a Obnažený národ (Filip Remunda), mapující stopu českých turistů a národní povahy na chorvatských plážích.