ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6611 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Visací zámek slaví čtyřicet let v punku živákem Made in Strahov

0 jsk 29.11.2022

Punková skupina Visací zámek slaví čtyřicet let. Rok oslav zahájila odhalením prvního punkového pomníku a koncertem v Praze na Strahově letos v červnu. Záznam vystoupení nyní vychází na 2CD pod názvem Made in Strahov.

Koncert, kterým Visací zámek otevřel rok oslav čtyřiceti let v punku, byl situovaný do areálu vysokoškolských kolejí, a skupina se tak vrátila na místo, kde započala její čtyři dekády trvající cesta v nezměněné sestavě. V průběhu večera odehrála pětice VZ1 Jan „Hony“ Haubert, VZ2 Michal Pixa, VZ3 Vladimír „Savec“ Šťástka, VZ4 Ivan Rut a VZ5 Jiří Pátek všechny písně které nemohla nepřipomenout.

„Když jsem vyposlechl záznam narozeninového koncertu, došlo mi, že jsme vytvořili nový žánr: punkovou estrádu. Takže jsme radši nic nestřihali, show uslyšíte v plném znění,“ hodnotí výsledné dílo zpěvák a dvorní textař Jan Haubert.

Titulová fotografie na obalu alba zachycuje první punkový pomník situovaný tamtéž. Tento monument navrhnul a zpracoval známý kontroverzní výtvarník David Černý a má připomínat proslulý kiosek, kterému se říkalo stánek U Johna Debila a pojednává se o něm v první písni prvního alba Visacího zámku.