ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12869 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Visací zámek pozval prezidenta Klause na na křest videoklipu Prezident

0 Richard Winter 23.1.2013

Legendární punková kapela Visací Zámek oficiálně pozvala prezidenta Václava Klause na na křest svého videoklipu Prezident, v němž se vysmívá hlavě státu. Křest se uskuteční 24. ledna v klubu Vagon v Praze. Skladba, v jejímž refrénu se zpívá ‘Prezident je buzna’, pochází z alba Klasika z roku 2010, kapela ji nyní podle svých slov natočila “vzhledem k aktuálnosti námětu”.

Oficiální pozvánku jsme do prezidentské kanceláře kapela zaslala v pátek, ale odpověď nečeká. V klipu je mnoho archivních záběrů Klause z počátku jeho politické kariéry i útoku na něj v Chrastavě na Liberecku. Záběry, kdy na Klause z airsoftové pistole vystřelil Pavel Vondrouš, tvůrci kombinují s ukázkou filmu Rambo, v níž si válečný veterán sám zašívá tržnou ránu na svém mohutném bicepsu. Jiné záběry odkazují na aktuální události, kterými jsou přímá volba prezidenta a rozsáhlá amnestie.

“Václav Klaus byl velmi výrazný prezident. Věřím, že jeho odchod z funkce radostně oslaví celá země,” uvedl Jan Haubert, zpěvák Visacího zámku. Zpěvák svůj text před časem vysvětlil tím, že se Václav Klaus profiluje tolika dobrými vlastnostmi, že nevypadá dost mužně.

Visací zámek není jediná kapela, která ve svém textu útočí na prezidenta Klause. Například na internetu se v minulosti také objevila skladba Nechci vajgla (Klaus Barbie incorrect mix) od souboru The Tchendos.