ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15312 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Violoncellista Luka Šulić z 2Cellos se vrátí do Prahy

0 jsk 18.10.2019

Po sedmi letech, které strávil na celosvětovém turné jako polovina dua 2Cellos, se Luka Šulić vrátil ke svým klasickým kořenům. V závěru října uvede na trh první sólové album, na kterém jako první hudebník přehraje Vivaldiho mistrovské dílo Čtvero ročních dob v úpravě pro sólové violoncello.

V doprovodu Bohemian Symphony Orchestra Prague pak 29.dubna příštího roku tuto nahrávku a další klasické skladby předvede živě v Kongresovém centru Praha.

„Miluji Vivaldiho už od dětství a vždycky jsem jeho skladby chtěl hrát na violoncello. Čtvero ročních dob je velmi náročné i pro housle, natož pak pro violoncello. Jen přípravami aranžmá jsem strávil dva roky, ale byla to výzva. Doufám, že posluchači budou při poslechu alba cítit stejné nadšení jako já při jeho nahrávání,“ popisuje Šulić vznik desky.

Ta je první kompletní nahrávkou populárního cyklu barokních koncertů v aranži pro sólové violoncello. Dominantou alba je La Primavera (jaro) op. 8 č. 1 v D dur – I. Allegro, kterou doprovází živý videozáznam z Šulićovy světové premiéry této nahrávky.