ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6468 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vilma Cibulková se vrací na stříbrné plátno

0 jsk 30.7.2020

Herečka Vilma Cibulková začala v těchto dnech společně s Karlem Rodenem a dalšími natáčet celovečerní film Promlčeno. Ten se zabývá především otázkou promlčených vražd a jejich dopadu na životy pozůstalých rodin. Na premiéru se mohou diváci těšit začátkem roku 2021.

Ve filmu Promlčeno bude Vilma Cibulková bojovat s dvacet let starým tajemstvím. Jedna z nejvýraznějších českých hereček v těchto dnech natáčí pod taktovkou režiséra Roberta Sedláčka. Patří mezi největší talenty naší republiky, poslední léta se však držela poměrně stranou. Své role si pečlivě vybírá.

„Považuji scénář k tomuto filmu za velmi silnou látku. Téma je nadmíru závažné a Robert Sedláček je báječný. Tyhle tři aspekty mě inspirovaly k tomu, abych nabídku okamžitě přijala“ říká Cibulková, jež natáčí společné scény s mladou herečkou Denisou Barešovou, kterou diváci mohli vidět například v oceňovaném filmu Jan Palach. Cibulková se objeví v roli její matky.

Do klíčové scény filmu byla připsána role, kterou si zahraje Eva Decastelo po boku Karla Rodena. „Karel Roden je pro mě jeden z nejlepších českých herců a zahrát si s ním je velkou ctí. Doufám, že tam budu mít málo textu, protože představa, že něco zkazím před Karlem Rodenem, je pro mě smrtelná,“ říká Eva Decastelo.

(foto: Johana Střížková – DonArt)