ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28389 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Villa Pellé otevírá Muzeum Lichožroutů Galiny Miklínové

0 jsk 3.12.2020

Čtvrteční znovuotevření galerií vítá Villa Pellé v Praze zbrusu novou výstavou Galiny Miklínové s názvem Muzeum Lichožroutů – vstup vítaný!!!. Výběrová multimediální retrospektiva originální ilustrátorky, výtvarnice a filmařky zve malé i velké návštěvníky do světa Lichožroutů, jejichž příběhy kongeniálně vytvořila spolu s básníkem Pavlem Šrutem. Vesměs sympatičtí pletení rošťáci, kteří se stali nepřehlédnutelným a univerzálním knižním i filmovým fenoménem, však nechají prostor i pro další povedená dítka své stvořitelky.

„Návštěvníci se na výstavě setkají i s populárním Vombatem Jirkou a Cílovníky Evy Papouškové a s klanarády klanu H2O – Hugem, Hubertem a Ofélií z oblíbených knih Petra Stančíka. Dále se Šrutovým Kokosovým dědkem, panem Kdybychem, Myšutem a jinými. A také s Péťou Fotkou a Kanafáskem,“ dodává Galina Miklínová.

Tvorba Miklínové plynule přechází z tradiční formy ilustrace do komiksu či animovaného filmu, rozumí si se slovem i hudbou a umožňuje tak multimediální pojetí výstavy, která lehce vtáhne své malé i velké návštěvníky do příběhů jednotlivých postav.

„Výstava Galiny Miklínové, kterou považujeme za jednu z nejvýraznějších ilustrátorek prvních dvou dekád tohoto století, je logickým pokračováním naší snahy představit špičku této výtvarné oblasti nejen od nás,” říká ředitelka Galerie Villa Pellé Vladana Rýdlová a dodává: „Jsme rádi, že se tak právem přidá po bok takových velikánům, jako byli Jiří Šalamoun, Jiří Šlitr, Daisy Mrázková nebo Jean-Jacques Sempé.“