ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5051 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Villa Pellé nabízí průřez tvorbou Zdeny Šafky

0 jsk 30.8.2023

U příležitosti kulatých narozenin malířky a textilní výtvarnice Zdeny Šafky pražská Galerie Villa Pellé zve od 30. srpna na rozsáhlou výstavu, která zachycuje všechna její zásadní tvůrčí etapy.

Zdena Šafka vstoupila do povědomí nejen jako oceňovaná oděvní návrhářka, mimo jiné je autorkou kolekce české výpravy na zimních olympijských her v roce 1994 nebo uniforem pro organizaci Junák – český skaut, ale i úspěšná malířka a textilní výtvarnice.

V roce jejích sedmdesátin představí Villa Pellé její obrazy a textilie, krajiny i abstrakce, portréty i zátiší, ať už vytvořené olejem, akrylem, akvarelem nebo nitěmi z vlny či bavlny.

„Jsem velmi ráda, že po delší době můžeme prezentovat v galerii tvůrkyni – ženu, malířku a textilní výtvarnici, jejíž obsáhlý a rozmanitý průřez tvorbou je vlastně ohlédnutím za pěti desetiletími její tvorby. Už název výstavy Hlavy, mosty, kapradí naznačuje různorodost zpracovávaných témat,“ doplňuje Vladana Rýdlová, ředitelka Galerie Villa Pellé. K výstavě bude vydán i doprovodný katalog.

Tagy: