ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8625 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Vilém Veverka představí koncertní verzi crossoverového alba

0 jsk 20.9.2021

Jméno Viléma Veverky je dobře známo všem, kdo propadli okouzlujícímu tónu hoboje. Jeho cesta vedla přes vavříny z mezinárodních soutěží, zkušenost z Berlínské filharmonie, působení v komorních souborech Ensemble Berlin Prag či PhiHarmonia Octet a nastudování širokého repertoáru od baroka po bezpočet soudobých děl, která v nejednom případě premiéroval. Jeho repertoárový záběr je ovšem mnohem širší a Vilém Veverka má ambici hoboj představit i ve zcela jiném kontextu, než jsme zvyklí.

Po několika klasických počinech si splnil jeden ze svých dalších snů vydáním crossoverového alba Next Horizont, které ve čtvrtek 23. září v Pražské křižovatce v kostele sv. Anny představí na mimořádném koncertě s hudební formací Ultimate W Band nazvaném No Limits. Hosty umělce budou houslový virtuos Pavel Šporcl a sopranistka Patricia Janečková.

„Koncert v Pražské křižovatce je speciální z mnoha důvodů. Je to průnik do možností hudby bez žánrových ohraničení. Johann Sebastian Bach v kontextu hudby Michala Pavlíčka či Chicka Corey.  Zahraji s Pavlem Šporclem, se kterým spolupracuji již řadu let a těším se na neobvyklé vystoupení se sopranistkou Patrícií Janečkovou. Koncepce koncertu vychází z alba Next Horizon, které v Pražské křižovatce před kamerami České televize pokřtíme na dvoj vinylové desce,“ uvedl Vilém Veverka.