ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 22769 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Viktor Tauš začal natáčet Amerikánku

0 jsk 11.3.2022

Minulý víkend padla první klapka nového filmu Amerikánka režiséra a producenta Viktora Tauše. Dva roky bude vznikat epické drama o lásce, vydělenosti, touze žít a hrdinství, které je ukryto v každém z nás. Tvůrci budou vyprávět příběh solitérní hrdinky Amerikánky, jež je inspirací a nadějí pro mnohé z nás.

„Amerikánku mám v srdci, v celém svém těle, vedle sebe, již více než dvacet let. Jsem vděčný, že mohu její příběh, k němuž se vztahuji a je mi inspirací v nejtěžších osobních chvílích, konečně zprostředkovat filmovému divákovi. Děkuji všem přátelům, kolegům a koproducentům, kteří mi tuto příležitost umožnili,“ vysvětluje režisér.

Vedle dětských herců se v Amerikánce představí Pavla Beretová, Klára Melíšková, Vladimír Javorský, Magdaléna Borová, David Novotný, Zuzana Mauréry a Eva Elsnerová. Tajemstvím jsou zatím opředené role Terezy Ramba a Elišky Křenkové, které Amerikánku ztvárnily v úspěšném divadelním představení. Do kin bude distribuovat společnost Bioscop na podzim příštího roku.

(foto: Martin Douba)