ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 27241 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O víkendu zemřeli herci Maximilian Schell a Philip Seymour Hoffman

0 Richard Winter 3.2.2014

O víkendu odešli do hereckého nebe dva výrazní herci, držitelé Oscarů, Maximilian Schell a Philip Seymour Hoffman (na snímku). Švýcarský herec Schell, který v roce 1961 získal Oscara za svůj druhý film Norimberský proces, zemřel ve věku 83 let v noci na 1. února na klinice v Innsbrucku po náhlém a těžkém onemocnění.

Americký filmový herec Hoffman byl 2. února dopoledne nalezen mrtev ve svém bytě v New Yorku. Hoffmanovi bylo 46 let, dostal Oscara za titulní roli ve filmu Capote z roku 2005.

Na Oscara byl divadelní a filmový herec, producent a režisér Maximilian Schell nominován ještě třikrát – jednou jako režisér za přepis Turgeněvovy novely První láska a jako herec za snímky The Man in Glass Booth (1975) a Júlia (1977). Schell se narodil 8. prosince 1930 ve Vídni. Z Rakouska odešel s rodiči v roce 1938 kvůli německé okupaci a od té doby vyrůstal a studoval ve Švýcarsku.

Od poloviny 50. let hrál na řadě švýcarských a západoněmeckých scén, koncem 50. let debutoval na Broadwayi. Před kamerou se poprvé objevil v roce 1955 po boku Klause Kinského v německém filmu Kinder, Mutter und ein General. Tři roky nato už natočil první film v Hollywoodu Mladí lvi, v němž hrál po boku Marlona Branda.

V případě Philipa Seymoura Hoffmana newyorská policie zahájila vyšetřování a soudní lékař začal zjišťovat přesnou příčinu smrti. Newyorský bulvární list New York Post s odvoláním na policisty zmínil jako možnou příčinu úmrtí předávkování drogami.