ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5267 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O víkendu “nejezte, nepijte a nežijte blbě”…

0 Lucia Daňková 23.5.2014

Festival dobrého  jídla      23.-25.5.2014

Prague Food Festival startuje v pátek 23.května na Pražském hradě. Opět se můžeme těšit  na to nejlepší od pražských TOP kuchařů.  Poprvé se představí i regionální restaurace. Vařit budou  Roman Paulus, Oldřich Sahajdák, Riccardo Lucque, Jan Štěrba, Zdeněk Pohlreich… Součástí bude ochutnávka školního menu s přednáškami a workshopy pro děti. Ceny české gastronomie a také   “Škola vůní” a soutěže  v čepování piva, pivní degustace a řízené degustace vína…Prostě  nejezte a nežijte blbě.

 Prague Vintage Fair                       24.-25.5. 2014

Hlavní město nabídne  všem milovníkům krásy unikátní příležitost navštívit vůbec první obchodní dům s vintage módou na světě. Prodejní výstava nazvaná Prague Vintage Fair představí originální oděvy a doplňky z období 20. až 80. let minulého století, které prokazatelně přežily svou dobu a tuto svou vlastnost mohou přenést i na své nové majitele. Bránu do stroje času naleznete na samém konci Vodičkovy ulice na Karlově náměstí v budově Novoměstské radnice. Otevřeno  bude od 10:30 do 21hodin.

 Běžíme na HRAD                                 24.5. 2014

Projekt Běžíme na hrad je zaměřený na rodiny s dětmi a sportovce, kteří hledají nevšední prostředí závodu s cílem právě na hradě. Do prvního ročníku akce se zapojilo pět velkých a velmi zajímavých hradů z celé České republiky:  Točník, Bouzov, Velhartice, Kunětická hora a Loket. Akce budou probíhat až do října.  Pro děti bude na každém hradě připraveny dovednostní soutěže, pohádková cesta, divadélko a nebo opékání buřtů. Na hrad Točník se můžete vypravit  už v sobotu 24.5.2014
Prague Fringe Festival                     23.-31.5.2014

Eklektický mix divadla, komedie, hudby, tance a poezie se koná každý rok na několika jevištích na Malé Straně v Praze.  9 festivalových dní mají diváci unikátní možnost zhlédnout práci stovek umělců z celého světa. Ti přijíždějí do Prahy s tradičními i experimentálními představeními, které prezentují na jedinečných jevištích v historickém centru jednoho z nejkrásnějších měst na světě. Každý rok se na Malé Straně odehraje na 200 představení 40 různých divadelních show

 Slavnosti chřestu   v Ivančicích                    23. – 25.5.2014

Čtyři tuny chřestu ze Slovenska si objednali pořadatelé 20. ročníku Slavností chřestu v Ivančicích na Brněnsku. Pokrmů z této zeleniny budou moci lidé ochutnat ode dneška do neděle na náměstí. V pátek 23.5.  je vstupné zdarma, na víkend či na jeden z víkendových dnů je vstupné za 100 korun. Vařit bude například držitel michelinské hvězdičky pro svou restauraci Roman Paulus a kuchaři z několika jihomoravských restaurací. Z chřestu budou připravovat předkrmy, polévky, hlavní jídla i sladké dezerty.

   Jamboree festival                                            23. -24.5. 2014

Letní kino a nádvoří hradu ve Strakonicích hostí  od pátku 23.května  festival  Jamboree.  Vystoupí mj. americká kapela Nashville Bluegrass Band oceněná několika cenami Grammy.  Na dvoudenním festivalu se samozřejmě představí i čeští zástupci této scény . Například   Robert Křesťan a Druhá tráva, Wabi Daněk nebo Poutníci.