ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5929 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

O víkendu férově jezte, pijte a radujte se – třeba z filmů

0 Lucia Daňková 9.5.2014

Anifilm v Třeboni                       6.-11. květen 2014

O nacházejícím víkendu vyvrcholí v Třeboni mezinárodní festival domácí a zahraniční animované tvorby Anifilm 2014. Probíhat budou projekce a workshopy zaměřené na animaci. Pořadatelé se letos rozhodli představit i tzv. totální animaci, které se u nás věnuje Pavel Koutský – jeho nejnovější snímek Husiti je na festivalu rovněž promítán. Představí se také Igor Ševčík, další z animátorů, který tuto metodu uplatňuje – promítat se bude jeho snímek Vztahy z roku 1978. Více k programu i akcím je na www.anifilm.cz

Férové snídaně                       sobota 10.květen 2014

Férová snídaně ve vašem městě je piknikový happening na podporu fair trade a odpovědné spotřeby. Koná se při příležitosti Světového dne pro fair trade, což je svátek, který slaví druhou květnovou sobotu tisíce lidí na celém světě. Přidejte se k nim a posnídejte taky! Na stránkách  http://www.ferovasnidane.cz/ se podívejte, kde ve Vašem okolí férová snídaně proběhne a pak už jen Dobrou chuť.

Luminarium                                    10. – 25. květen 2014

Magická hra světel, barev a stínů v unikátní vzduchové stavbě – to je Luminárium, které 10. května 2014 ožije před obchodním centrem Arkády Pankrác v Praze.  Podle reakcí návštěvníků ve světě má Luminarium blahodárný vliv na psychiku, probouzí emoce, uklidňuje a působí jako pozitivní zdroj energie. I když zvenku připomíná nafukovací hrad nebo cirkusové šapitó, uvnitř se otevře labyrint chodeb, tunelů a zákoutí, který uchvátí magií světel a barev, a to vše jen díky dennímu osvětlení. Otevřeno je od 10 do 20h.

Praha maratonská …                neděle 11.květen 2014

Už podvacáté naplní českou metropoli běžci při maratonském běhu. Jubilejní 20. ročník Volkswagen Maratonu Praha přivítá na startu mimo jiné Keňana Mosese Mosopa, který může zaútočit na traťový rekord. Start deseti tisíc běžců bude v neděli 10.května tradičně v 9:00 a elitní maratonci chtějí atakovat traťové maximum, které drží časem 2:05:39 Keňan Eliud Kiptanui z roku 2010. Mezi ženami dosáhla Keňanka Lydia Cheromeiová v roce 2011 času 2:22:34.

Vinné trhy ve Valticích            9.- 10.květen 2014

Ve Valticích na Břeclavsku v pátek 9.5. 2014 začaly tradiční vinné trhy. Akce nabídne návštěvníkům do soboty 885 vín z více než 50 pěstovaných odrůd. Organizátoři očekávají, že za dva dny do Valtic přijede kolem 6000 lidí. V sobotu 10. května se místní znovu pokusí překonat rekord v počtu přiťuknutí sklenkou vína. Valtické vinné trhy patří k největším vinařským akcím v zemi. Letos jsou na trzích nejvíce zastoupena vína ročníku 2013, je jich 546. Šampionem 47. ročníku Valtických vinných trhů byl letos vyhlášen mezi bílými víny Ryzlink vlašský pozdní sběr 2013 Vinařství Volařík. Mezi červenými vyhrála Patria Kobylí a její Cabernet Moravia pozdní sběr 2011.

Den Matek                                       neděle 11.5. 2014

V neděli nezapomeňte na svátek všech maminek. Připadá vždy na druhou květnovou neděli. Velkou oslavu pro všechny maminky připravili na Zámku Loučen letos poprvé a to nejen pro ty, které již děti mají, ale také pro ty, které jsou teprve v očekávání. Pro všechny maminky přichystáme dárek hned na pokladně, a to v podobě VSTUPNÉHO DO ZÁMECKÉHO AREÁLU ZDARMA. Svátek matek totiž navazuje na obdobu osvědčené akce Den otců, který se na loučenském zámku slaví od roku 2010, kdy mají tátové také vstup zdarma. Otevřeno bude v čase 10 -17hodin.