ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 26807 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend ve znamení pomoci, francouzského filmu a nejlepších fotek

0 Lucia Daňková 22.11.2014

Festival Francouzského filmu      19. -26.11.2014

17.ročník festivalu  francouzského filmu byl  slavnostně zahájen ve středu 19. listopadu 2014 v pražském  kině Lucerna předpremiérou filmu Benoît Jacquota Tři srdce, který byl uveden v hlavní  soutěži letošního festivalu v Benátkách.  Režisér Benoît Jacquot  21. listopadu ve 20.45 v kině Lucerna osobně uvedl projekci filmu Tři srdce. Režisérka,  scénáristka a herečka Audrey Dana představila svůj nejnovější počin Sex v Paříži také v pátek v kině Lucerna a v sobotu  22. listopadu se tak stane  v 16.00 v Kině 35 ve Francouzském institutu. Režisér Martin Provost a  spoluautor scénáře Marc Abdelnour předstoupil před pražské publikum se snímkem Violette. Během 17. Festivalu francouzského filmu bude uvedeno celkem 54 filmů během 130  projekcí. Festival se kromě Prahy koná také v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích a Hradci  Králové.

Národní potravinová sbírka          22.11.2014

Pomozte i vy v Národní potravinové sbírce. Vybrané potraviny poputují konkrétním lidem přímo ve Vašem kraji.  Do druhého ročníku Národní potravinové sbírky se o víkendu zapojí přes 380 obchodů, tedy zhruba třikrát více než před rokem. V rámci sbírky bude možné nakoupit a následně darovat trvanlivé potraviny potřebným. Organizátoři očekávají, že by se letos mohlo vybrat přes 100 tun potravin. Darovat jídlo bude možné i elektronicky prostřednictvím serveru www.damejidlo.cz.

Jatka 78 na víkend                       22.- 23.11.2014

V multifunkčním prostoru  Pražské tržnice v Holešovicích  Jatka 78 se odehraje v sobotu 22.11.2014  benefiční akce  OneLoveOneSki na podporu české monoski freeride scény. Během večera budou uvedeny tři premiéry ojedinělých freeski filmů. Bude to evropská premiéra filmu Vasu Sojitra: Out on a Limb, česká premiéra freeski filmu Almost Ablaze a česká premiéra unikátního filmu Freedom Chair. Akci završí afterparty, o kterou se postarají Lunchmeat a Flexy DJs podpoření projekcemi Vojty Žáka (CAS FAMU, ex ZČU a ex UMPRUM).

Vidím nevidím, Nová scéna                 23.- 24.11.2014

Filmová režisérka a animátorka Maria Procházková připravila pro Novou scénu ND představení  Vidím nevidím. Ve svém scénáři se volně inspirovala dětskou knihou Ivy Procházkové Pět minut před večeří. Představení Laterny magiky určené rodinnému publiku vypráví příběh holčičky Agátky, která když se narodila, neviděla, a tak svět kolem sebe objevuje především hmatem a sluchem. Pomocí projekcí nám dává nahlédnout i do svých fantazií a představ. Hraje se po oba dny  v 17hodin.

Czech Press Photo     od 21.11.2014 – 31.1.2015

Soutěž Czech Press Photo 2014 už zná své vítěze. Na 500 snímků ve od pátku 21.listopadu je vystaveno ve  třech podlažích Staroměstské radnice: v Křížové chodbě a Rytířském sále je instalováno na 500 fotografií v sekcích 8 soutěžních kategorií. K výstavě je vydán 84 stránkový katalog. U příležitosti 20 let Czech Press Phota vychází 500 stránková obrazová publikace „The Best of Czech Press Photo – obrazy dvou desetiletí“.

Havlovo Vymývání  na nábřeží v Praze  

Fotografie bílé busty bývalého českého prezidenta Václava Havla je vystaveno v prostorách galerie Artwall, kterou je zeď na nábřeží pod Letenskými sady. Havlova hlava se však na snímcích postupně rozpouští – slovenský umělec Martin Piaček ji vytvořil z mýdla a sérií snímků dokumentujících své dílo nazval Vymývání. Galerie Artwall i autor tak chtějí vstoupit do diskuse o výkladu uplynulého čtvrtstoletí i Havlově odkazu.