ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5886 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend v ZOO nebo pro otrlé diváky a cestovatele, fanoušky létání i jazzu

0 Lucia Daňková 15.3.2015

Kolem světa za dva dny        14.-15.3.2015

NÁRODNÍ DŮM NA SMÍCHOVĚ v Praze hostí cestovatelský festival Kolem světa 2015. O víkendu přivítá  tisíce návštěvníků, kterým festival vedle přednášek nabídne i exotická jídla, jedinečná vystoupení zahraničních umělců, pozve je na setkání se zajímavými osobnostmi.  S cestovateli zavítají například na JV Asie nebo Afriky a nabídne možnost zakoupení tradičních výrobků z Mexika, Peru, Indonésie či Nepálu. Bohatý doprovodný program festivalu pak tvoří tradiční tance z exotických zemí, taneční a rukodělné workshopy, prezentace cizokrajných restaurací nebo prodejní výstavy výrobků z různých zemí světa.

Výstava Gateway to Space    do 28.června 20

Brána do vesmíru je  otevřena v Křižíkových pavilonech pražského Výstaviště v Holešovicích.   Návštěvníci si tady vyzkouší  výcvik kosmonautů, nebo si prohlédnou makety ve skutečné velikosti známých kosmických lodí či originální skafandry.  Výstavu v Praze otevřel bývalý  americký astronaut Charles Duke z letu Apolla 16, který vstoupil na Měsíc. Výstava by měla trvat do 28. června.

Festival otrlého diváka 

Hlavní část 11. ročníku Festivalu otrlého diváka v Praze skončila v neděli 8. března s rekordní návštěvností. Počet diváků, kteří se během prvního březnového týdne vydali do kina Aero na rozmanitou nabídku filmů z kategorie braku, hororu, extrému, béček, péček a dalších okrajových žánrů, se poprvé v historii festivalu přehoupla přes hranici 4000 diváků a dosáhla konečného čísla 4279 diváků. V pátek 13. března se festival dočkal svých ozvěn v Brně v kině Scala, od 27. do 28. března pak ozvěny festivalu dolehnou také do Hradce Králové do Bia Central.

V ZOO Praha se poběží Zakázankou   15.3.2015

V pražské zoologické zahradě se v neděli uskuteční 3. ročník Běhu dvojic Zakázankou. Závodu se letos zúčastní i bronzová medailistka halového mistrovství Evropy Eliška Klučinová spolu s mladými sportovci za podpory České olympijské nadace. Kromě poháru ředitele zoo získá vítěz netradičního sportovního klání také možnost vypravit se do zázemí chovu žiraf nebo lachtanů. Stezka Zakázanka, která vede napříč skalním masivem a spojuje severní a jižní část areálu pražské zoo, byla po dlouhých čtyřech desetiletích znovu zpřístupněna. U příležitosti jejího slavnostního otevření v roce 2013 uspořádala tehdy pražská zoo první ročník Běhu dvojic Zakázankou. V neděli 15. března mezi 10. a 14. hodinou vyrazí na trasu dlouhou 500 a 2000 metrů sportovci už potřetí.

JazzFest Brno  15. – 29.3.2015

Už  tuto neděli 15. března startuje čtrnáctý ročník JazzFest Brno dvojkoncertem výjimečných pianistů Craiga Taborna  a Shaie Maestra v brněnském Sono centru. Hned o dva později, v pondělí 17. března přijde na řadu první z vrcholů letošního ročníku – obstará jej pětinásobná držitelka Grammy a majitelka sametového mezzosopránu Dianne Reeves, která zazpívá v Bobycentru. JazzFestBrno letos zavítá celkem na osm míst a fanoušci se během čtrnácti festivalových večerů mohou těšit na třiadvacet koncertů. Letošní ročník jedné z největších jazzových přehlídek ve střední Evropě vyvrcholí 17. června společným koncertem dvou legendárních hudebníků, vokálního kouzelníka Bobbyho McFerrina a dvaadvaceti Grammy ověnčeného pianisty Chicka Corey. Vstupenky na festival jsou k dispozici na webu www.jazzfestbrno.cz a v běžných předprodejích.

Mydy Rabycad a Good Times      Brno, Praha

Energičtí a radostní Mydy Rabycad představí nové album Glamtronic již  ve čtvrtek 19. března v brněnském Kabinetu múz a o týden později 26. března v pražském Lucerna Music baru. Kapelu na křtech svými sety podpoří renomovaný rakouský DJ a producent Troy Savoy z Parov Stelarovy líhně etage noir a český elektroswingový věrozvěst DJ Mackie Messer. V Praze ji ještě posílí dechová sekce a Akvamen & Jäger Vibes Orchestra.  „První album Let Your Body Move jsme v rychlosti natočili za týden. Tentokrát jsme byli ve studiu měsíc a práce nás strašně bavila. Věříme, že to bude po všech stránkách znát…” říká  Nèro Scartch, jehož autorský vklad do společných kompozic bandu je nepřehlédnutelný.