ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20801 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend v prostoru, s kašpárkem, world music nebo na Titanicu

0 Lucia Daňková 13.6.2015

Lanscape  festival  2015    8.6. – 27.9.2015  

Druhý ročník festivalu opět navazuje n na diskuzi o zkvalitnění veřejného prostoru v České republice. Krajinářské architektuře není zatím věnován tak velký prostor, jaký by si zasloužila. Tento projekt by měl být určitou osvětou i mezioborovým dialogem za účasti nejen českých, ale také mezinárodních odborníků. Snahou pořadatelů je oživit na letní měsíce lokalitu kulturní památky Nákladové nádraží Žižkov v Praze, místa, které se může zdát zapomenuto, ale které má obrovský potenciál pro budoucnost.  Nákladové nádraží Žižkov,  každý den 13-21h vstup zdarma, Galerie Jaroslava Fragnera, úterý – nedělě: 11-19h, vstup 40 / 20 Kč

Festival Respect 2015    13. – 14. 6. Park Ladronka Praha 6

Je stylově jedinečná a nejdéle fungující přehlídka world music v Česku, si vybudoval unikátní renomé. Každý z jeho osmnácti ročníků mapuje neznámé hudební oblasti a kontinuálně rozšiřuje kulturní obzor posluchačů. Právě Respect představil našemu publiku styly, které se později staly světovými hudebními trendy: pouštní blues z Mali, etiopský jazz i romskou hudbu z Balkánu.Hlavní program: SALIF KEITA (Mali), SUSHEELA RAMAN (Indie, UK), AMADOU & MARIAM (Mali), LO COR DE LA PLANA (Francie), PARNO GRASZT (Maďarsko), THE PYRAMIDS (USA), SPIRO (UK), ABAVUKI (JAR), PAOLO ANGELI (Sardinie), LULA PEŇA (Portugalsko)

Kašpárkohraní Letná  2015      14.6.2015

Sedmý ročník největšího rodinného festivalu v Čechách Kašpárkohraní rozezní pražské Letenské sady v neděli 14. června od 12 do 19 hodin. Hlavní hvězdou letošního festivalu je zpěvák a herec Tomáš Klus, který na této akci vystoupí zcela poprvé. Největší hity z mateřských školek jako Polámal se mraveneček nebo Skákal pes přes oves si návštěvníci zazpívají s Márdim z Vypsané Fixy, který na Kašpárkohraní představí svůj hudební projekt Mixle v Piksle. Dětská opera Praha návštěvníky zase vtáhne do pohádkového světa svými minioperkami o Červené Karkulce nebo Budulínkovi z dílny Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Vstup na Kašpárkohraní, které budou moderovat herci Šárka Vaculíková a Jan Cina, je zdarma.

Jan Kaplický výkresy a koláže   11.4.-16.6.2015

Národní galerie v Praze přestavuje ve Veletržním paláci projekt Jan Kaplický výkresy, který se do metropole přesouvá z londýnské Architectural Association Gallery. Výstava seznamuje diváka s Kaplického kresbami a kolážemi, široké veřejnosti méně známou součástí jeho tvorby u příležitosti nedožitých 78. narozenin. Výkresy světově proslulého architekta prezentuje vedle výstavy i aktuálně vydaná stejnojmenná publikace. Nejstarší projekty prezentované v rámci expozice vznikaly na počátku 70. let – zatímco během dne Kaplický pracoval v kancelářích jiných architektů, večery a víkendy trávil doma kreslením a navrhováním. Architekturou, kterou v té době tvořil, byl nákres a řez vedený do posledního detailu.

Smolíkovi   –  Studio DVA  Praha    14.6.2015

Proslulá maďarská rodinka, která potěšila už nejméně půl zeměkoule. Teď máte poprvé možnost vidět je v divadle a tedy živé. Stejně tak jako psa Zorra, kočku Žofii a jejich neodbytného souseda dr. Halíře.  Prožili společně už mnoho příhod, ale ještě nikdy se nevydali Ládínkovou nafukovací kosmickou lodí na výpravu do vesmíru. To se jim nečekaně přihodí až v tomto zbrusu novém příběhu. Přistávají na planetě, kterou neznají nejen oni, ale ani vy.  A aby se mohli vrátit zpátky, musí…Na toto představení je možné zakoupit dětskou vstupenku. Sleva 50 % na vstupném pro děti do 14 let

Titanic Live       14.6.2015

Jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů v historii kinematografie a neméně úspěšná hudba z toho snímku ožijí společně ve strhující audiovizuální show “Titanic Live”, která zamíří ze světové premiéry v londýnské Royal Albert Hall rovnou do Prahy.

Jedinečný koncertní i filmový zážitek současně nabídne Titanic Live divákům v O2 areně v Praze, kde bude film promítán v jeho původní délce na 24 metrů široké HD obrazovce s Hi-Fi stereo systémem a za doprovodu živé hudební produkce v podání devadesátičlenného orchestru, pěveckého sboru a keltských hudebníků. Pod vedením amerického skladatele  a dirigenta Justina Freera odehraje nejen pražské vystoupení, ale celé evropské turné  Titanic Live Český národní symfonický orchestr.