ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15316 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend s Werichem, loučení s Medou a divácký hit Marta

0 jsk 30.6.2023

Letní scéna Musea Kampa nabízí intenzivní divadelní zážitky v idylickém prostředí na břehu Vltavy v centru Prahy.

První prázdninový víkend, sobota 1. a neděle 2. července, bude patřit inscenaci Werich s Vojtěchem Kotkem v hlavní roli mladého Jana Wericha. S postupujícími léty se v obrazech z Werichova života v „moudrého klauna“ promění Václav Kopta.

Následující týden 10., 11., 12., 13. a 15. července bude naposledy na Letní scéně Musea Kampa k vidění inscenace Meda, která se po čtyřech letech dočká derniéry. Meda je průřezem osudů světoznámé sběratelky a mecenášky umění Medy Mládkové od 14 let až do stáří. Hlavní role se skvěle zhostila Pavla Beretová.

Od poloviny července až do září na jevišti zazáří Marta – divadelní recitál, který vznikl k 80. narozeninám Marty Kubišové. V titulní roli legendární zpěvačky excelují Berenika Kohoutová nebo Hana Holišová. Značný úspěch loňské novinky Marta podtrhuje mimo jiné zisk titulu Nejlepší inscenace sezony 2021/22 v kategorii Muzikál v prestižní výroční anketě zveřejněné na portálu i-divadlo. Inscenace Werich, Meda i Marta jsou dílem osvědčeného tvůrčího tandemu – scenáristky Daniely Sodomové a režisérky Adély Laštovkové Stodolové.