ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15152 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend s Kaplickým nebo na lodi či kole, případně v bunkru a s roboty

0 Lucia Daňková 25.4.2015

Jan Kaplický výkresy a koláže    11.4.-16.6.2015

Národní galerie v Praze přestavuje ve Veletržním paláci projekt Jan Kaplický výkresy, který se do metropole přesouvá z londýnské Architectural Association Gallery. Výstava seznamuje diváka s Kaplického kresbami a kolážemi, široké veřejnosti méně známou součástí jeho tvorby u příležitosti nedožitých 78. narozenin. Výkresy světově proslulého architekta prezentuje vedle výstavy i aktuálně vydaná stejnojmenná publikace. Nejstarší projekty prezentované v rámci expozice vznikaly na počátku 70. let – zatímco během dne Kaplický pracoval v kancelářích jiných architektů, večery a víkendy trávil doma kreslením a navrhováním. Architekturou, kterou v té době tvořil, byl nákres a řez vedený do posledního detailu.

Apríles 2015      Parukářka, Žižkov 25.4.2015

Žižkovská Parukářka zve v sobotu 25.dubna na Apríles. Jde už o pátý ročník studentského hudebního festivalu s doprovodným programem. Ten proběhne v historickém bunkru Parukářka, kde se bude promítat český horor Svatý Mikuláš a vést se bude diskuze s tvůrci filmu. Festival začne ve 14 a nabídne koncerty kapel Hentai Corporation, Už jsme doma nebo The Drain. Vstup je zdarma.

 PRAGUE FASHION MARKET      24.- 25.4.2015

V  halách 13 a 40 v pražské Holešovické tržnici proběhne už 11. Fashion Market. tentokrát již pod jménem Prague Fashion Market. Více než 150 svěžích značek českých módních návrhářů, designérů a šperkařů na jednom místě. Poprvé tentokrát proběhne mezi halami 13 a 40 také první Local Food Market, kde budete moci ochutant to nejlepší z lokální kuchyně. Samozřejmostí budou i varianty bez masa pro vegetariány a vegany.

iConFestival      25.4.2015

Chcete si pohrát s roboty a potkat slavné ikony ze světa technologií? Zajímá vás, co dál s fotkami z iPhonu? Chcete se nechat změřit-zvážit-vyhodnotit chytrou váhou či náramkem? iConfestival v Národní technické knihovně v Praze bude tím správným místem pro Vás. Novinky v Česku nevídané, poradenství, testování, zábava, hry, přednášky a talk show.  Tipy pro telefony, tablety, domácí zábavu nebo kancelář.  Začátek je v 9h dopoledne a vstup je zdarma.

Lode na vodě  23.-26.4.2015    

Výstava LODĚ NA VODĚ se opět odehraje v Praze na Vltavě a to už v tomto týdnu. Sedmý ročník oblíbené výstavy se bude konat na Vltavě – Rašínově nábřeží, Hořejším nábřeží a Smíchovské pláži ve dnech 23.4. – 26.4.2015, její začátek je tedy naplánován na čtvrtek. Výstava Lodě na Vodě bude už podruhé rozšířena o významnou sekci DOVOLENÁ V PŘÍRODĚ, zejména pro rodiny s dětmi a OCHRANU PŘÍRODY.

Prague Photo   20.-26.4. 2015

PrahaVeletrh Prague Photo probíhá tento týden v Kafkově domě. Představí originály 230 fotografů. Prague Photo se letos koná již poosmé a kromě zavedených fotografů dává příležitost také začínající generaci tvůrců. Své práce tu uvedou studenti a čerství absolventi sedmi odborných škol – soukromých i státních, našich i jedné ze Slovenska. Na jednoho z mladých fotografů do 35 let čeká každoročně udělovaná cena Young Prague Photo Award.

Bikeclinic Cup 2015       26.4.2015

Už tuto neděli 26.4. 2015 startuje v pražském Lesoparku Letňany druhý ročník cyklistického závodu Bikeclinic Cup. Na závodníky čekají zajímavé trasy a bohatý doprovodný program za účasti sportovní legendy Jiřího Holečka a designera Jana Čapka, cyklisty ve volném čase.  Bikeclinic Cup 2015 je profesionálně připravená série závodů určená pro mladé cyklisty a cyklistky ve věku od 1 do 16 let. Svým rozsahem a způsobem organizace nemá tento závod v České republice obdobu. Doprovodný program: areál plný  skákacích hradů, živé hudby, nebude chybět trampolína, kreativní návštěvníci najdou zábavu ve výtvarném stanu a k dispozici bude také jiné sportovní náčiní, jako jsou míče a podobně.