ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13302 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend v různých barvách a tónech

0 Lucia Daňková 16.5.2014

Sisters of Mercy  v Arše               sobota 17.5. 2014

Do Česka se po pěti letech britská rocková legendaThe Sisters Of Mercy. Zásadní hudební stopu kapela zanechala v 80. a 90. letech dvacátého století. Za dobu své existence vydali The Sisters of Mercy tři studiová alba, nejvíce energie kapela po celou dobu své existence věnuje živému hraní. Předkapela: britská skupina Losers, která v nedávné době vydala své druhé studiové album s názvem „And So We Shall Never Part.“  Divadlo Archa, Praha, 20:00h
Svět Knihy 2014                                                  15.-18.5.2014

Praha po roce hostí  velkou knižní akci  Svět knihy 2014.  Hostem letošního jubilejního 20.ročníku je  Maďarsko. Festivalem se bude prolínat několik témat  od historie v literatuře přes sci fi a fantasy, odpoví i na otázku Kolik podob má kniha? Číst se bude jedním dechem nebo dětem.   Součástí budou opět autorská  čtení, autogramiády a samozřejmě prodejní stánky.  Na dětského návštěvníka je zaměřen nedělní program, čemuž je přizpůsobeno i vstupné,  50Kč na celý den. Jubilejní 20.ročník veletrhu Svět knihy  proběhne na Výstavišti v Holešovicích, kompletní a opravdu velmi pestrý program je na webu www.svetknihy.cz.

 Hudba jako politický nástroj                15.5. 2014  – 29.3.2015

Ve čtvrtek 15.května byla otevřena výstava Hudba a politikav Národním památníku na Vítkově. Co činí z hudby často využívaný politický nástroj? Jaký vliv má hudba na lidské myšlení a jaký účinek má na masy? Výstava nabízí různé formy spojení hudby a politiky na našem území od revolučního roku 1848 do současnosti.  Hlavním exponátem výstavy je sama hudba. Působení hudby dokreslují rukopisy, dobové tisky, fotografie, dokumenty, osobní předměty, hudební nástroje i umělecká díla. K vidění je například originál Písně Svobody od Bedřicha Smetany z roku 1848, čelenka Libuše z pozůstalosti Emy Destinnové, terezínská partitura dětské opery Brundibár, doživotní Zlatý slavík pro Martu Kubišovou z roku 1990 nebo mixážní pult skupiny Plastic People of the Universe ze začátku 70. let 20. století.
Růžový máj                                                      sobota   17.5.2014

Třetí ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů „Růžový máj“ na Vltavské náplavce na Rašínově nábřežív Praze, hned vedle tradičního pražského farmářského tržiště „Náplavka“. 26 českých a moravských vinařů předvede svá nejlepší růžová vína. Občanské sdružení Archetyp, které slavnost pořádá, zve na akci také české rukodělné tvůrce. Mezi farmářským trhem (u Palackého mostu) a festivalem růžových (u železničního mostu) vín najdete také český šperk, textil, keramiku a hračky. Degustační festival obohatí o svoji tvorbu více, než českých 40 designérů. Většina z nich pochází ze „stáje“ Fler.cz, který se na Růžovém máji podílí již od prvního ročníku. Náušnice, náhrdelníky, šperky ze skla, dřeva a kovu, dřevěné hračky pro děti, textil a všechno krásné bude k vidění a ke koupi třetí květnovou sobotu u Vltavy.

 SurfTrip Party  Žluté lázně                   sobota  17.5. 2014  

Zima letos nepřišla, doufejme, že s létem to bude obráceně. V rámci příprav na jeho teplé dny na oceánských plážích vás 17. Května 2014 zveme na nejen surfovou celodenní párty k vodě, a to do Prahy, do Žlutých lázní. Program začíná v 11 hod. dopoledne. Čekají na vás Naish paddle boardy legendárního Piňdy, na kterých se po celý den můžete projet na Vltavě. Druhou vodní atrakcí bude Wakeboarding na vleku, a to zdarma po celé odpoledne! Pro ty, co nebudou chtít do vody, je připraven turnaj ve Speedmintonu a tradiční vyjížďka na Longboardech, a to až na Zbraslav a zpátky. Vyzkoušet si můžete i výrobky firmy Carver surfskate. Celodenní program budou doprovázet naši Djs a friends stejně tak, jako ledově namražený Jägermeister. Wild Tides koncert 20:00h