ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6451 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend prožijte zdravě, hravě a v biokvalitě

0 Lucia Daňková 12.4.2014

Kam a jak rychle kráčí Evropský film?      10. – 22.4. 2014

Dny Evropského filmu probíhají v Praze od čtvrtka 10.dubna. Festival nabídne v pražských kinech Lucerna a Světozor nabídne snímky v několika sekcích. Jako novinku zařadili letos pořadatelé oblíbený knižní i filmový žánr – thriller a krimi. Severská detektivka je stále populárnější a tak bude na letošní filmové přehlídce novinkou sekce evropských krimi příběhů. Pražská část festivalu končí 17.dubna, po té se přehlídka toho nejlepšího a aktuálního evropského filmu přesune do brněnského kina Scala. (18.-22.4.2014)

Festival Evolution                      11. -13.4.2014

Festivalu Evolution probíhá od 11. do 13. dubna na Výstavišti v pražských Holešovicích.Díky počtu vystavovatelů i rozsahu jejich nabídky se Evolution na několik dní stane největším biotržištěm v České republice. Nepřeberná nabídka českých či dovážených produktů, jejichž biokvalita je prokazatelně doložena certifikátem. Sekce Zdraví pak nabídku doplní o další výrobky a služby z oblasti zdravé výživy, přírodní kosmetiky či kvalitní regionální potraviny. Nabídku několika set vystavovatelů doplní i bohatá nabídka přednášek, ukázek, interaktivních workshopů a mlsné jazýčky potěší také oblíbené ochutnávky.

Golem opět ovládne  Štvanici                     11. -20.4. 2014

Největší divadelní událost dubna začíná! Interaktivní divadelní představení GOLEM se zabydluje v opuštěné vile na Štvanici a od 11. do 20. dubna mají diváci jedinečnou a poslední možnost jít po stopách Meyrinkova mystického Golema. Z důvodu obrovského zájmu, ale i kvůli natáčení projektu Golem Cube pro Pražské Quadriennale 2015 se na krátkou dobu vrací interaktivní divadelní projekt GOLEM Štvanice do vily č. 858. Neobvyklá divadelní adaptace rozežívá celý dům, kde záleží jen na divákovi, který má přístup do všech prostor a jako duch sleduje veškeré dění, jak si příběh poskládá.

Město na kole                             12. – 13.4.2014

Pražské Rašínovo nábřeží se 12. a 13. dubna stane atraktivní cyklistickou a zábavní zónou. Město na kole se věnuje všem příznivcům cyklistiky. Prostor bude pomyslně rozdělený do několika tematických zón. Ve vystavovatelské části si návštěvnici mohou nechat seřídit kola, nebo se podívat na nové typy kol, cyklistických doplňků a dalšího příslušenství. Sportovní zóna s originální slopestylovou dráhou bude určená pro odvážnější návštěvníky a sportovce. Dětská zóna bude zasvěcená bezpečnostní výchově nejmladších cyklistů. Sportovní zóna bude v sobotu 12.4.2014 věnována vyřazovacímu závodu Open Challenge – Speed & Style. Dva jezdci se zde budou poměřovat na dvou paralelních tratích plných překážek. Takový závod se u nás jede vůbec poprvé! sobota 12.4. 10:00 – 22:00, afterparty od 21:00 v P.M. Clubu   neděle 13.4. 11:00 – 18:00

 Chvalský zámek    ovládne komiks                                       od soboty 12.4.2014

Postavičky známého a oblíbeného Čtyřlístku zamířily na Chvalský zámek. Výstava pro děti i dospělé otevírá 12. 4. a potrvá do 15. 6. 2014. Uvidíte oblíbené dětské komiksy Jaroslava Němečka a Ljuby Štíplové, které provázejí už několikátou generaci nadšených dětských čtenářů. Nenechte si ujít také slavnostní zahájení 12. dubna od 14 hodin za účasti samostného Jaroslava Němečka a divadelním představením Čtyřlístek v těch pravých kulisách. V rámci slavnostního zahájení proběhne i vyhlášení vítězů výtvarné soutěže O nejlepší komiks.

Zámecké Velikonoce, Ctěnice                        12.-13.4. 2014

Veselo bude o víkendu i na zámku v Ctěnicích. V sobotu 12. dubna odstartují Velikonoční tvůrčí dílny. Inspirované jsou vším, co k Velikonocům patří. Návštěvníci všech věkových kategorií budou mít možnost setkat se s řemeslnickými mistry z jihočeských Doudleb či ze Strakonic i Prahy a vyzkoušet si některé z tradičních rukodělných technik. Vyrobí si vlastního velikonočního zajíčka, seznámí se s několika variantami zdobení vejdunků nebo si vyzkouší svou zručnost při splétání pomlázky. (10-17:30h V neděli 13.dubna vystoupí na zámku SPIRITUÁL KVINTET v 15:00, Předprodej vstupenek v pokladně zámku.

 Orbis Pictus Play                                          od 28.3.2014

Play Broumovsko, netradiční a originální výstava, kterou od konce března hostí broumovská textilní továrna Veba. I když je tato výstava již několikátou z cyklu Orbis Pictus Play, nabízí opět jedinečný zážitek. Prostory staré tovární haly plné sloupů inspirovaly autory konceptu Petra Nikla a Jiřího Walda k tomu, aby zde vytvořili obří labyrint z 1200 metrů čisté látky, která byla vyrobena právě v továrně Veba. Výstava uchvátí i ty, kteří zavítali na její podoby v pražském Mánesu nebo Vikýře v Malostranské Besedě. Mezi vystavující umělce patří například Milan Cais, Ondřej Smeykal, Marianna Stránská, Quido Sen, Ondřej Janoušek či sám Petr Nikl.

 Jarní obloha, dopřejte si den pod hnězdami                     12.4.2014

Hvězdárna a Planetárium v Českých Budějovicích nabízejí zajímavý sobotní program. Hvězdárna bude otevřena od 10 do 21hodiny a návštěvníky budou celý den provázet zvířata a to za n aobloze, v promítaných pořadech o zoo i v soutěžích pro děti.