ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4853 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend pro děti, strašidla ale i nevěsty a zimní nadšence

0 Lucia Daňková 10.1.2014

Svatební dny 2014                              10.-11.leden 2014

V pátek 10.lenda začíná v hotelu Clarion festival Svatební dny 2014. Většina vystavovatelů pro návštěvníky chystá veletržní slevy, akce a ochutnávky. Budoucí nevěsty se mohou nechat nalíčit, učesat. Inspiraci na téma svatební šaty jistě načerpáte při módních přehlídkách. A nudit se nebudou ani pánové – chystáme módní přehlídku pánských obleků, barmanskou show, mohou obdivovat vystavené vozy. Pro děti bude připravený dětský koutek přímo v prostorách svatebního veletrhu a další je také v nákupní Galerii Fénix. Pátek: 15.00 – 20. 00 hod.  Sobota: 10.00 – 18.00 hod.    Vstupné: 100 Kč, vstupenka platí na oba dva dny.

 Homelles Art                                do neděle 12.1. 2014

Poslední díl výstavy s tímto názvem je možné navštívit do konce tohoto týdne v Praze. Cílem projektu je přiblížit život bezdomovců se snahou o změnu úhlu pohledu na tuto komunitu. Souběžně s výstavou bude probíhat i veřejná sbírka, jejíž výtěžek podpoří lidi bez domova tím, co potřebují nejvíce. Homelles Art už má ua sebou zastávku v Olomouci a také v Brně. Poslední série probíhá od 6.ledna do 12. ledna v Art Space, Řetězová 7, Praha 1 po – pá: 11 – 18 hod, so – ne 12 – 21 hod

Praha  plná  strašidel               sobota 11.leden 2014

Orientační závod, i když ne v pravém slova smyslu. Závod trojic, i když i tato podmínka není bez výjimek. V každém případě ale závod po staré Praze, v uličkách Starého Města a Malé Strany, kde závodníci hledají pražská strašidla. Hlavně rychle a co nejvíc. To je ta základní podmínka úspěchu. Každá soutěžní hlídka dostane na začátku informace o místech, kde se nacházejí strašidla. Jenže ne jen tak – zašifrované! Když se závodníkům podaří šifry vyluštit, dozví se přesné názvy ulic. Pak je potřeba vzít do ruky mapu a snažit se tahle místa navštívit. .Místem srazu, startu i cíle je hřiště u Tyršova domu.  Závod začíná ve 14h.

Vlajky přání a stížností                    sobota  11.1.2014

Rodinná výtvarní dílna k výstavě Kde domov můj? Autoři výstavy se inspirovali na severu Evropy. Tady totiž v Helsinkách dostali jednoho chladného zimního dne výborný nápad: přeměnit tu obrovskou energii, kterou lidé věnují stěžování, když ne přímo v teplo, tak v něco podobně silného. Finština má výraz „Valituskuoro“, který znamená „sbor stížností“ a používá se k popisu situací, kdy si velký počet lidí současně stěžuje. „Nebylo by fantastické, kdyby se tento výraz vzal doslova a zorganizoval se skutečný Sbor stížností?!“ pomysleli si autoři úvodního díla na výstavě Kde domov můj?. Na výstavě, která ukazuje různé vrstvy toho, čemu říkáme „domov“. Rodinná dílna začíná v sobotu 11.ledna ve 14h, Po důkladném studiu technik stěžování zpracujeme svou vlajku. Inspirovat nás bude několik umělců ve výstavě, pro které se nejen vlajka ČR stala barvou, plátnem, hlínou.S mnoha výtvarnými materiály budeme i my využívat vlajku ke svým sdělením. Ke stížnostem, ale i k našim přáním. Vstup je 90Kč.

Íránský film v kině                                              9.- 12.1.2014

Festival íránských filmů se opět vrací do pražských kin. V kině Světozor začíná ve čtvrtek 9.ledna a potrvá do neděle 12.1. 2014. Po dvou úspěšných ročnících, mapujících zajímavou historii íránské kinematografie, se letošní dramaturgie zaměří na výběr ze současné filmové tvorby. Stěžejním tématem letošního ročníku by měly být děti. V pátek a v sobotu se festival zastaví také v kině Bio Oko. Více informací je na webu festivalu  www.iranianfilmfestival.cz.

Sněhové království Pustevny                         11. – 26.leden 2014

Beskydy se už po šestnácté stanou dějištěm mezinárodního sochařského sympozia “Sněhové království”. Strat je už v tuto sobotu a to na Pustevnách. Sněhové sochy mohou vytvářet týmy i jednotlivci. K dispozici mají celkem 20 kusů sněhových válců o průměru tři metry, tři metry mají i na výšku a váží 11 tun. Pro nejmenší diváky je připraven i bohatý doprovodný program (taneční vystoupení, rozhovory s tvůrci, soutěže pro děti, karaoke show) či moderovaný program s hudebním doprovodem.