ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5968 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend plný vzpomínek, zombie letušek, otrlých diváků a vědy

0 Lucia Daňková 1.11.2013

Před námi je dušičkový víkend – kromě tradičních vzpomínek na hřbitovech nabízí i víkendové akce, na kterých lze po pracovním týdnu vydechnout – samozřejmě ne doslovně.

 Vzpomínky na rok 1989 z vašich sklepů                Plzeň

Západočeské muzeum v Plzni se zapojilo do projektu Eurooeana. Znamená to, že sbírá dokumenty, předměty i vzpomínky na události kolem roku 1989. Podobné sbírky se už konaly v několika zemích, v dalších se chystají. V sobotu 2.11. od 10hodin můžete vyrazit na Sbírkový den do muzea a přispět svou vzpomínkou.

Otevřené dveře pro otrlé                                       Pardubice

Dušičkový víkend můžete trávit různě – pro otrlejší je tady Den otevřených dveří Krematoria na městských hřbitovech. Připraven je na sobotu, kdy ve 13 hodin odstartují prohlídky pardubického krematoria. Jediný den v roce návštěvníci zhlédnou i kremační technologie. Národní kulturní památka funguje 90 let.

Otrlého diváka přivítá  i  pražské kino AERO 

Ve funerálně vyzdobeném kině Aero na diváky v sobotu 2.11. čeká čtveřice hrůzostrašných titulů. Vedle klasického dušičkového snímku Karneval duší, uvidíme i dvě žhavé novinky světové hororové produkce – hororové komedii plné otrlých atrakcí Všechny roztleskávačky zemřou a atmosférickému paranormálnímu hororu Patrick.

Zombie letušky a piloti v Hangaru            Praha

Halloween se už od čtvrtečního večera slaví v Praze v Dušní 9. V Hangaru připravili stylovou halloweenskou party – Octnete se v letadle, které prošlo leteckou katastrofou. Uvnitř se spoustou zombie letušek, pilotů i pasažérů. Všichni lační po krvi a lidském mase.   Mejdan je třídenní 31.10-2.11.2013 Nezapomeňte na kostýmy.

Hračky a dárky pod jednou střechou        Praha

Na Výstavišti v pražských Holešovicích začal Veletrh hraček, her a dětských potřeb. Děti se zabaví a vy možná nakoupíte vánoční dárky za přijatelné ceny. V pátek se chystá diskotéka i balonková a bublinková show. Sobota bude ve znamení Pokémon turnaje, kde vám poradí jak na hru a také půjčí karty a provedou vás vaším prvním turnajem o ceny. Veletrh potrvá do neděle 3.11.2013

 Komiksová slavnost vrcholí             Praha

Mezinárodní festival KomiksFEST! má před sebou velký finiš. V Meet Factory se budou v sobotu 2.11. udělovat výroční ceny Muriel. Muriel je kráska z komiksů Káji Saudka. V soutěži se o ni bojuje v deseti kategoriích – například  nejlepší původní scénář, kresba, kniha či původní krátký komiks. Hostem letošního ročníku je také  Jaromír 99, kterého známe jako výtvarníka komiksu Alois Nebel nebo nově vydaného Zámku Franze Kafky. www.komiksfest.cz

V kinech ve Velká Nádhera

Do českých kin vstupuje italský snímek VELKÁ NÁDHERA. Mimořádný filmařský počin Paolo Sorrentina (Tady to musí být, Božský, Rodinný přítel) byl na MFF v Cannes zařazen do hlavní soutěže a ucházel se o Zlatou palmu. V České republice byl pak film za velkého ohlasu diváků v předpremiéře uveden na MFF Karlovy Vary.

„Dlouho jsem přemýšlel o filmu, který zkoumá rozpory, krásy, scény, jejichž jsem byl svědkem, a lidi, které jsem v Římě potkal. Je to nádherné město, uklidňující a zároveň plné skrytých nebezpečí….“ „…ale je to film, který je naprosto zavázán velkému italskému filmu Scoly, Felliniho, Ferreriho, Monicelliho ad.“

Po celé zemi začíná Týden vědy

Ve výzkumných institucích a ústavech Akademie věd v pátek 1.11. začíná festival Týden vědy a techniky. Třináctý ročník nabídne více než 500 akcí po celé České republice, včetně téměř 60 výstav, 330 přednášek a expozic. Přehlídka, která má letos motto Fascinace světem, se pořádá do 15. listopadu.

Festival se rozprostírá po celé republice. Navštíví nejenom Prahu, Brno, Ostravu a České Budějovice, ale i Liberec, Pardubice nebo Ústí nad Labem a další. Znamená to, že jde přímo s exkluzivními přednáškami a výstavami za jednotlivými návštěvníky i v menších městech.

Přednášky nabídnou témata od matematiky a historie, až po nanomateriály, energii vody, české právo, imunitní systém nebo vesmíru. Lidé budou moci nahlédnout do tajů mikrosvěta i záhad lidského mozku, “zavítat” do samého nitra zemětřesení a do vzdálených koutů Sluneční soustavy, rozkrýt tajemství DNA anebo kmenových buněk, nebo se pokusit najít nové zdroje energie. www.tydenvedy.cz