ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16304 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend několika chutí, vůní, pestré podívané i nevšedního poslechu

0 Lucia Daňková 7.3.2014

Tichá síla Liu Xia                           28.2. – 9.6.2014

Básnířka a fotografka Liu Xia je ve své zemi zakázanou autorkou. Její dílo je v Číně možné vidět pouze v soukromí nebo na internetu. Jejím manželem je spisovatel Liu Xiaobo, který byl v roce2009 uvězněn za svůj otevřený dopis čínské komunistické straně, ve kterém požadoval otevřenou diskuzi o zavedení demokracie v zemi. Rok na to byl oceněn Nobelovou cenou míru, a jeho o žena Liu Xia byla bez soudního procesu odsouzena k domácímu vězení, od ledna 2011 je téměř bez jakéhokoliv kontaktu s okolním světem.

Černobílé fotografie, které představuje výstava Tichá síla Liu Xia, vznikaly v letech 1996-1999 a poodhalují neoficiální čínskou realitu podléhající represím a cenzuře.Podivné panenky na fotografiích, které Liu Xia nazývá „ošklivá mimina“, se potulují krajinou Pekingu a snaží se uniknout nepochopitelné čínské cenzuře. Panenky se nemohou hýbat a působí pasivně, zároveň jsou ale ztělesněním hněvu a vzdoru.

Slovenská nová vlna                  17.2. – 16.3.2014

Poslední týden nabízí pražský Dům fotografie výstavu takzvané Generace 1960. Jano Pavlík, Rudo Prekop, Vasil Stanko, Tono Stano, Martin Štrba, Miro Švolík, Kamil Varga, Peter Župník – tedy generace slovenských studentů pražské FAMU, kteří v polovině osmdesátých let výrazně vstoupili na scénu tehdejší československé fotografie a následně ji, plni síly a tvořivosti, zdárně „převedli“ do let devadesátých. Později bylo označení Slovenská nová vlna užíváno i v souvislosti s dalšími slovenskými představiteli inscenované fotografie, v pravém slova smyslu se vztahuje jen na generaci slovenských fotografů, kteří se narodili kolem roku 1960 a spojilo je prostředí pražské Katedry fotografie.

Ozvěny Vinyly                           8.3.2014

Ceny Vinyla byly vyhlášeny v klubu Fléda v Brně na konci února. Vítěz v kategorii deska roku a objev roku teď míří do Prahy. Ozvěny Vinly budou probíhat na Praze 10 v sobotu 8.března od 16h. Vybírejte z nabídky:

 Klub Pilot (Donská 19, Praha) – koncertní večer

19:30 koncert B4 (vítěz Deska roku 2011)

21:00 koncert Nylon Jail (vítěz Objev 2013)

 Café v lese (Krymská 12, Praha) – přednáškový blok, mix hudby a diskuze

16:30 Pavel Klusák: Revolta, vzpoura, konflikt vs. Hudba 2014

18:00 Tonda Kocábek: Porevoluční kvas – Svoboda tvorby, odpovědnost a možnosti vs. Hudba 2014

22:00 Afterparty s videoklipy z 90. let

 Café Sladkovský (Sevastopolská 17, Praha) – projekce videoartu na pomezí výtvarného umění a hudby

18:00 – 24:00 …FOR YOU AND FOR ME… (8mm filmy Jiřího Davida)

Farmáři jsou zpět na Kulaťáku           8.3.2014

Úderem osmé hodiny ranní v sobotu 8. března vypukne na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích pátá sezóna vyhlášených Farmářských trhů. Slavnostní zahájení bude od 8 do 14 hodin. A hned na prvních trzích se bude mlsat, v 10h bude totiž při slavnostním otevření symboliky rozkrojen dort. Na trzích na Kulaťáku můžete nakoupit v podstatě vše potřebné na celý týden a zároveň si dát dobré jídlo, dobrou kávu a popovídat se sousedy, s farmáři či známými a kamarády. Domů se pak můžete vrátit nejen s dobrotami ale i s jarními kytičkami – prodávat se budou narcisky, karafiáty, tulipány.

Losos na 5 způsobů                                8.3. 2014

Další ze série kurzů je připraven na sobotu a připravovat se bude oblíbená ryba – losos. Profesionálové vám předvedou a vy si nacvičíte třeba přípravu tataráku nebo carpaccia z lososa, následovat bude rybí polévka s noky. Při příchodu domů budete bohatší i o recept na steak z lososa s listovým špenátem a opékanými brambory. Hračkou pro vás budou i studené omáčky k rybám. Chefparade Žižkov Praha 3, 13000

ZOO – levharti a víkend pro slony          8.-9.3.2014

Tříměsíční trojčata levharta mandžuského se v týdnu poprvé ukázala návštěvníkům pražské ZOO. Chovatelé je spolu s matkou Khankou vpustili do venkovního výběhu v severní části.

Víkend bude v pražské ZOO patřit slonům

Velký přístřešek u Gulab Restaurantu se v sobotu 8. března promění v „kratochvílnu“, dílnu na výrobu rozměrných hraček z proutí šitých na míru právě největším obyvatelům zoo. Kratochvílna bude fungovat od 11 do 15 hodin nebo vyčerpání proutí. K dispozici bude vše potřebné k výrobě sloních hraček, není třeba nic přinášet. Ve 14.30 proběhne v pavilonu komentované setkání, během kterého se zájemci dozví vše zajímavé o životě slonů v pražské zoo i volné přírodě.

Hračky pak slonům nabídneme v neděli 9. března ve 14 hodin u velké vyhlídky s asijskými chrámky. Bezprostředně poté, co si sloni hračky užijí, přiblíží zkušený průvodce prostředí asijských svatostánků i artefakty v přilehlém okolí a vyrazí do pavilonu představit sloní rodinu.