ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14500 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend nabídne výtečná jídla, filmy z celého světa a útěk do divočiny

0 Lucia Daňková 17.1.2014

Vyvolení live                                                                18.leden 2014

Exkluzivní a neopakovatelná akce s nejoblíbenější trojicí posledního ročníku VyVolených. V prostorách Lucerny se bude v sobotu 18.ledna konat celodenní setkání, jehož součástí bude diskusní panel, autogramiáda a společné focení. Potkejte se s ostatními fanoušky, podělte se o své zážitky a zažijte Vlada Dobrovodského, Pavlínu Zochovou a Mirku Sokolovou tak, jako nikdo jiný.    10 – 18h, vstupné 580Kč

 Krátké filmy z celého světa                                      16. – 19.1. 2014

Devátý ročník Festivalu krátkých filmů Praha přináší do metropole tým Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. V malém a velkém sále pražského  kina Světozor nabídne to nejlepší z krátkometrážní tvorby z celého světa. Nenechte si ujít nádhernou ódu na vodní sporty Plavec, výherce ceny Britské filmové a televizní akademie, v sekci Panorama. Užijte si Denise Lavanta, herce známého z loňského festivalového hitu Holy Motors jako kovboje, který je již Unaven být krásným a odhalte, s kým že si to přes vysílačku povídá Sandra Bullocková ve filmu Gravitace. Krátký film Aningaaq doplňující film známého režiséraAlfonse Cuaróna natočil jeho syn Jonas Cuarón a bude uveden v sekci Divné dny. Jedním velkým tipem je pak samozřejmě Mezinárodní soutěž a v ní osmnáct jedinečných krátkých filmů z celého světa.

 Čáry máry Robínek                                             13.1.- 23.2. 2014

Muzikant, skladatel, herec, moderátor Robert Nebřenský představuje svůj výtvarný talent. V kavárně Už jsme doma v Praze-Bubenči vystavuje své obrazy. Jde už o čtvrtou výstavu jeho prací, ta aktuální nese název Čáry máry Robínek a kresby vytvořené voskovkami je možné vidět i si je popřípadě koupit do 23. února.

Plavba po Vltavě                                               18.leden 2014

Můžete se těšit na hodinovou plavbu (15:30-16:30h) v útulném prostředí lodních salonů, odkud budete moci pozorovat centrum Prahy okolo vltavských břehů. Pražský hrad, Karlův most nebo třeba jedinečný pohled na Národní divadlo. Během plavby se podává horký nápoj a jako pozornost od lodní společnosti servíruje dezert dle denní nabídky. Ke každé dospělé osobě (od 150Kč) jedno dítě do 12 let zcela zdarma. Děti dostanou obrázek zimní lodě a pastelky zdarma.

Grand restaurant Festival                                          15.1.- 28.2. 2014

“To jste ještě nejedli”, Ctíme tradiční recepty a zvyklosti” a Láska prochází žaludkem” Těmito hesly se letos řídí kuchaři několika týdenní gurmánské akce Grand Restaurant Festival. Letos se účastní 83 TOP restaurací z celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant z celé České republiky. Hosté například ochutnají vítězný podnik Piano Nobile, Chateau Mcely šéfkuchaře Jana Štěrby, či michelinskou restauraci Oldřicha Sahajdáka La Degustation Bohême Bourgeoise, která byla vyprodána za 2 minuty po spuštění předprodeje.   Ochutnávat se budou opravdové unikáty – steak z oslí svíčkové, medvědí maso, bizona, račí ocásky, speciální rybu Fugu, zmrzlinu z kozího sýra, šnečí ragú…

  Kalifornští tuláci na Moravě                        14. 1. – 30. 3. 2014

Arcidiecézní muzeum Olomouc | Cafe Amadeus představuje ipozantní práci Szymona Szcześniaka. Jde o fotografický cyklus Útěk do divočiny (Into the Wild), který vznikl v roce 2011 během jeho cesty po Kalifornii. Autor se zaměřil na lidi prchající z civilizace, ať už před vlastními problémy nebo před systémem, ve kterém nejsou schopni žít. Na portrétech neznámých cestovatelů, poutníků či tuláků pokusil zachytit touhu po svobodě, otevřeném životním prostoru a návratu k přírodě. “Cítím absolutní úctu k těmto lidem. Každý z nich mi tváří v tvář a do objektivu svěřil svůj příběh. Jsem jim za to velmi vděčný a doufám, že jsou stopy našich vzájemných vztahů obsaženy v mých fotografiích,” říká Szcześniak.