ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9346 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend na téma divadlo a hudba, vyberte si z koncertů, výstav i představení

0 Lucia Daňková 20.6.2015

United Islands of Prague   2015      18. – 20.6.2015

Hudební festival United Islands of Prague 2015 pokračuje v sobotu 20.června   na sedmi venkovních scénách v centru Prahy. V  Kinského zahradě odpoledne zahrají Monkey Bussines nebo Midi Lidi, v 16h na Kampě vystoupí Lendka Dusilová a večer třeba na Dětském ostrově PSH live Band. Více je na www.unitedislands.cz  Na mostě Legií zastavují tramvaje, je tady zřízena speciální festivalová zastávka.

Pražské Quadriennale                  17. -28.6.2015

  1. ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru, nejvýznamnější mezinárodní přehlídky v oblasti divadla na světě s tradicí od roku 1967 , začala v Praze ve středu 17.6.2015. Během následujících 11 dní nabídne desetitisícům návštěvníků prezentaci děl a umělců z rekordního počtu 78 zemí světa. Jednou z největších novinek PQ´15 jsou lokace, ve kterých se přehlídka odehraje. Poprvé se totiž přesouvá do historického centra města, kde ovládne pomyslný trojúhelník mezi Staroměstským náměstím, Národním divadlem a Karlovým mostem. Veškerá díla tak bude možné vidět jak uvnitř významných staveb a památek města, tak i ve veřejném prostoru. V Náprstkově muzeu budou po celou dobu Pražského Quadriennale sídlit Kmeny – maskované bytosti, které se pokusí splynout na svých cestách po ulicích, v metru, v supermarketu s realitou všedních dní. 90 skupin maskovaných studentů i profesionálů projdou během 11 dní vždy od 10 do 19 hodin skrze centrum Prahy a pokusí se čelit běžnosti městského prostoru.

Divadlo evropských regionů

V Hradci Králové v pátek 19.6.2015  prvními představeními začal 21. ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů. Akce do 28. června nabídne na 14 scénách po městě přes 300 produkcí. Ředitelka Klicperova divadla, které se na přípravě festivalu podílí. Například dnešní slavnostní zahájení festivalu na hlavním pódiu Klicperova divadla patří pražskému Činohernímu klubu, konkrétně Bratrům Karamazovým v režii Martina Čičváka s Jurajem Kukurou v hlavní roli. Slavnostní zakončení festivalu bude 28. června organizátoři svěřili bratislavskému Divadlu Aréna s představením Lesk a bieda Kurtizán v režii Mariána Amslera. Pořadatelé se  zaměřili na ta nejlepší představení, která vznikla na tuzemských scénách a na Slovensku.

Dny Jeruzaléma     od 19.6.2015

Multikulturní festival Dny Jeruzaléma, který chce představit různorodost kulturního života izraelského hlavního města, začal v pátek  19.6.2015 v Plzni. Během dvou dnů nabídne ukázku filmů, hudby, tance či gastronomie. Festival, jehož plzeňská část je součástí projektu Evropské hlavní město kultury 2015, podle ní naopak představuje otevřenost města, různé národnostní menšiny i náboženská vyznání.

Graphic Work    Praha do   30.8.2015

V Galerii Miro na Strahově začala prodejní výstava děl Míly Fürstové – loni se proslavila jako autorka obalu alba Ghost Stories britských Coldplay. Výstava s názvem Graphic Work potrvá do 30. srpna. Nabízí sedm desítek kreseb, leptů a kombinovaných technik. Pro autorku je výstava v Galerii Miro především také začátkem nové etapy. Po téměř dvouleté spolupráci s Coldplay se vrací k naprosto svobodné vlastní tvorbě.