ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 7206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Víkend může být hudební, filmový i cestovatelský

0 Lucia Daňková 21.2.2015

Holiday World  2015    19. – 22.2. 2015

Projekcí  filmu Století Miroslava Zikmunda  začal v pátek  už 14. ročník cestovatelského festivalu WorldFilm. Probíhá v rámci veletrhu  Holiday World 2015  na pražském Výstavišti.  Své novinky tady představují vystavovatelé, ale také muzea a další instituce a to  v rámci doprovodného programu. Muzeum Karla Zemana, ketré sídlí na pražské Malé Straně,  představí  několik letošních novinek. Náštěvníci si například  vyzkouší  foto trik, který po skončení veletrhu obohatí stávající expozici muzea na Malé straně. Programová nabídka, která se skrývá pod názvem Praha filmová nabídne návštěvníkům komponovaný program s filmovou tématikou.

TOP GASTRO & HOTEL 2015   19. -22.2.2015

Součástí již zmíněného veletrhu Holiday World je také gastro část, která souběžně z dalším programem nabídne FOODMANII. Nový unikátní festival chutí proběhne v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti v Holešovicích.  Představí zde téměř 40 vyhlášených předních restaurací z celé ČR, dodavatele nápojů, reprezentanty malých minipivovarů, vinařství a vinotéky s degustacemi vín. Tuto mimořádnou akci můžete navštívit v pátek 20. či v sobotu 21. února vždy od 11 do 20 hodin nebo v neděli 22. února od 11 do 18 hodin.

“Už jsme trochu dál”       21.2.2015

Kapela The Tap Tap, složená z handikapovaných hudebníků, zahraje v sobotu 21.2. na Václavském náměstí v centru Prahy.  Mimořádný koncert začíná v 15 hodin. Kapela představí nejlepší příklad integrace a inkluze handicapovaných v ČR. Mezi hosty budou hudebník a sportovec Arnošt Doskočil, zpěvák Radek Žalud, operní pěvkyně Daniela Valíčková, Xindl X a Jan Haubert z kapely Visací zámek. Vstup je zdarma.

Český Lev   2014             21.2.2015

V Dořákově síni  Rudolfina se  v sobotu 21.2. 2015 udělují  výročné ceny České filmové akademie Český Lev.  V nominaci na film roku jsou snímky Cesta ven, Díra u Hanušovic, Fair Play, Pojedeme k Moři a Tři bratři. Ceny se však udělují i v dalších kategoriích. Přehled nominací a dalších zajímavostí k již 22.ročníku udělování cen naleznete  na webu www.filmovaakademie.cz . Živě předávání filmových ocenění na svém prvním programu Česká Televize.

Petr Muk  “50”     22.2. 2015

V pražském  Lucerna Music Baru zazní v neděli 22. února hity Petra Muka. Vzpomínková akce připomene jeho nedožité 50. narozeniny.  Hosty budou Peter Nagy, Petr Kolář, Petr Bende,Marcela Březinová a také  členové skupiny Shalom a Oceán. Koncert začne v 19 hodin. Křtít se bude také zbrusu trojdeska, která mapuje všechny hudební podoby Petra Muka během jeho kariéry.

La Película    18. – 28.2.2015

Filmové fanoušky lákají do kina také pořadatelé festivalu španělských filmů La Película nebo Severské filmové zimy.

Festival La Película nepředstavuje pouze španělskou produkci, ale nese podtitul „festival španělsky mluvených filmů“, mohou se diváci těšit také na průřez filmovou tvorbou Latinské Ameriky. Dramaturgie vybrala zajímavé snímky reprezentující barvitost a rozmanitost iberoamerické kinematografie. Například úspěšné Divoké historky jako zástupce Argentiny, dále chilské psychologické drama Psí maso a za zhlédnutí rozhodně stojí předloňský vítěz festivalu v San Sebastianu, film Příšerné vlasy, který výrazně upozornil na venezuelskou produkci. Kolekci doplňuje kubánský snímek Kde je Esther?. Festival o víkendu vyvrcholí v kině Světozor v Praze  a v brněnské Scale. 23.2. odstrtuje v Minikině v Ostravě a od 26.- 28.2. festival hostí Bio Central v Hradci Králové.

Severská filmová zima 3.- 18.3.2015

Festival Severská filmová zima  byl slavnostně zahájen 16. února českou premiérou norského filmu PROTI PŘÍRODĚ (2014) v kině Lucerna Praze. Jedná se o příběh muže, který svou životní krizi řeší útěkem do hor, aby zde znovu nalezl svou identitu a radost ze života. Novinkou letošního ročníku je tzv. Grónská sekce. Nelehký život Gróňanů, opředený nejrůznějšími mýty, divákům přiblíží hned několik filmů. Festival je jako jediný v Čechách plně přizpůsobený neslyšícím divákům. Všechny filmy jsou již tradičně opatřeny barevně upravenými titulky, doplněnými o informace o hlucích a všech dějích, které jsou mimo záběr. Festival finišuje v neděli 22.2. 2015 v Praze, a Zlíně. V dalším únorovém týdnu pak pokračuje v Jeseníku, Jičíně, Teplicích a v Železném Brodě.